„Mám velkou radost, že se mi na začátku roku podařilo vyhrát Optim Tour u pana Šátrala. Těším se na příští jubilejní dvacátý ročník. Ráda se ho zúčastním,“ vzkázala po finále Lenka Munzarová mělnickým pořadatelům v čele s trenérem Janem Šátralem.

Aktuálně devětapadesátá hráčka celostátního žebříčku na cestě za prvenstvím, dvěma stovkami bodů a finanční prémií postupně odklidila z cesty pět soupeřek. Ani jedna jí nedokázala sebrat set.

Ve druhém kole se hráčka ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou postarala o asi největší překvapení turnaje, když coby nenasazená po výsledku 6:2, 6:4 vyřadila turnajovou dvojku Markétu Petruželovou. V semifinále potvrdila formu a pohodu výhrou nad zkušenou Moravcovou. Ve finále pak nedokázala tenistku původem z Liberce zastavit ani nasazená jednička Pospíšilová.

Aleš Loprais
Loprais po smrtelné nehodě končí. Bude mě to provázet po zbytek života, říká

„První set byl do poslední chvíle napínavý a žádný fiftýn nebyl zadarmo. Výsledek druhého setu vypadá jednoznačně, ale ve skutečnosti mi soupeřka dala najevo svým pohybem, že není úplně ready po zdravotní stránce… A začala střílet vabank, buď to vyjde, anebo ne,“ vrátila se k finále vítězka a děkovala soupeřce za fér boj.

Tenistka ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou Lenka Munzarová vyhrála kvalitně obsazený turnaj v Mělníku.Tenistka ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou Lenka Munzarová vyhrála kvalitně obsazený turnaj v Mělníku.Zdroj: TO SK MělníkV turnaji nejspíš profitovala i z toho, že si mělnickou antuku přijela předem osahat. „Byla to povinnost dát si před turnajem na místních dvorcích trénink, protože povrch je tady specifický. Mohla jsem se v klidu rozehrát, abych si zvykla. A svého výletu nelituji. V turnaji jsem se cítila na kurtech skvěle,“ zářila.

A chválila i organizaci turnaje. „Byla bezchybná, vstřícná, profesionální a vždy s úsměvem na tváři. Děkuji panu Šátralovi, starostovi, sponzorům a všem, kdo se podílel na průběhu devatenáctého ročníku Optim Tour, za báječně odvedenou práci i závěrečné slavnostní předání cen, které mě potěšily,“ neskrývala nadšení hráčka, která si v Mělníku před časem jedno finále zahrála.

Tomáš Souček zanechal ve Slavii výraznou stopu. Nyní nastupuje za West Ham v Premier League.
KVÍZ: Kolik poznáte osobností z historie fotbalové Slavie?

Spokojenost zavládla také v mělnickém oddíle, který pětidenní akci zorganizoval. „Obsazení bylo opět výborné. Polovina z celkem 48 hráček byla z první stovky českého žebříčku. Od prvních kol se hrál v naší hale výborný tenis,“ liboval si Jan Šátral.

Vyvrcholení turnaje si nenechali ujít ani starosta Mělníka Tomáš Martinec, místostarosta Petr Kowanda, hlavní sponzor Zbyněk Šnajdr a také prezident tenisového klubu Petr Sádlo. „Chtěl bych jim všem poděkovat za pomoc, díky které se u nás může takový turnaj hrát. Umístění jeho posledních vítězek na světovém žebříčku žen hovoří jasně: turnaj má svoji kvalitu a jezdí sem kvalitní hráčky,“ uzavřel Jan Šátral s tím, že například Fruhvirtová už patří do první světové stovky…