Oba soupeři před týdnem nevstoupili do sezony vůbec dobře. Olympik podlehl Jeseníku na jeho půdě 3:1 a Brno schytalo debakl 8:3 od Vysokého Mýta.

„Proti Jeseníku nám nohy svazovala nervozita. Stálo nás to tři body a ty musíme získat zpět. Upřímně říkám, že když neuspějeme ani teď, už na startu se dostaneme do velkých problémů,“ nehledá zbytečné výmluvy Jiří Vokoun, kapitán Mělníka.

DOMÁCÍ TVRZ

Pokud se chce Olympik vyhnout bojům o záchranu, body musí sbírat pravidelně především doma. „Naše hala bude jednoznačně výhodou. S Brnem to bude především o soubojích, prezentují se podobně jako Jeseník,“ pokračuje Vokoun.

Šanci na body má Mělník velkou, hosté se totiž budou muset obejít bez několika svých opor, které si plní fotbalové povinnosti. „Za normálních okolností bychom jeli do Mělníka pro tři body. S problémy jsme ovšem poskládali sestavu už na první zápas a teď to bude ještě horší. Jsem zvědavý na to, jak se hráči ze širšího kádru se zápasem poperou. Zkrátka musí do akce,“ říká trenér Brna Jan Loup.

Ligová premiéra se Mělníku nevydařila, ta domácí klepe na dveře. A těžší soupeři teprve přijdou. Proto je nutné v pátek večer zvítězit a oslavit první tři body do ligové tabulky.