Vedle extraligových klání a podniků obnovené první ligy družstev bude hlavním tahákem především říjnové vyvrcholení mistrovství České republiky jednotlivců.

Mimo to se Mšenští zhostí pořadatelství vždy jednoho podniku v přeboru ČR jednotlivců, MČR juniorů do 21 let, MČR juniorských družstev a MČR juniorů ve třídě do 125 ccm.

Termínový kalendář příští sezony spatřil světlo světa na sobotním rozšířeném jednání výkonného výboru plochodrážního svazu v Pardubicích, kde se řešila i podoba soutěží družstev.

Nový ročník extraligy bude mít o jednoho účastníka méně než ten letošní. Již dříve přihlášenou trojici Mšeno, Olymp Praha a ZP Pardubice nakonec doplní i AK Slaný, který podal přihlášku, přestože podle původních informací podmiňoval svůj start změnou systému soutěže.

Ten zůstává podobný tomu letošnímu s tím rozdílem, že vítěz základní části (každý s každým doma a venku) postoupí přímo do finále, ve kterém se utká o titul s vítězem semifinále mezi druhým a třetím po základní části.

V letošním ročníku startující Plzeň v příštím roce pojede pouze obnovený přebor ČR družstev (1. liga), ve kterém narazí na Mšeno, Březolupy, Svitavy (Pardubice) a Olymp.

Závody ve Mšeně v roce 2011

neděle 1. května:
Memoriál Emila Sovy + přebor ČR jednotlivců
čtvrtek 19. května: extraliga družstev (Mšeno vs. Pardubice)
úterý 5. července: 1. liga
čtvrtek 21. července: extraliga družstev (Mšeno vs. Slaný)
sobota 30. července: MČR jezdců do 21 let
pátek 12. srpna: 1. liga
čtvrtek 25. srpna: extraliga družstev (Mšeno vs. Olymp Praha)
čtvrtek 15. září: případné semifinále extraligy družstev
sobota 17. září: MČR juniorských družstev + MČR juniorů do 125 ccm
středa 28. září: případné finále extraligy družstev
sobota 15. října: 3. finále MČR jednotlivců