K soutoku dorazilo dvě stě plavců a plavkyň ze všech žákovských kategorií, dohromady na akci startovalo jedenáct klubů ze šesti okresů. Mělník reprezentovala necelá třicítka dětí a hned sedmnáct z nich si minimálně jednou vybojovalo právo vstoupit na stupeň vítězů.

Dle trenéra Petra Lukáška výborně zaplavala především Anna Zlesáková, která se zlepšuje každým závodem a v nadcházejících listopadových soutěžích má reálné předpoklady reprezentovat mělnický klub na Zimní mistrovství České republiky třináctiletých. Dva její tréninkoví partneři – Adéla Kulíková s Adamem Zloským zaplavali na úrovni svých nejlepších výkonů a rozmnožili svou již velmi bohatou sbírku letošních medailí.Nově se objevila i jména doposud neznámá. Výborné výkony předvedla zejména T. Plašilová. Právě ona byla z pohledu mělnického plavání tím největším překvapením celé soutěže. Navzdory tomu, že se k tomuto sportu dostala až v závěru letní části sezony a nyní absolvovala vůbec své první závody, předčila očekávání trenéra a na prsařských tratích vylepšila svá maxima i o několik vteřin. Ve srovnání s mnohem ostřílenějšími závodnicemi pak vybojovala hodně parádní první i druhé místo.

Pro nejmladší plavce byla účast na Meziměstském přeboru v domácím prostředí velkou motivací. Pro medaile si došly Karolína Zloská, Veronika Dušková, sestry Tereza a Adéla Hajná, Barbora Beranová, Ema Šmakovičová i Petra Nová.