„Možnost konání Final Eight v září byla jednou z mnoha možností, které jsme na Club Counsilu probírali. Je pravdou to, co se objevilo v médiích, že my a třeba Hapoel Jeruzalém jsme z této myšlenky nebyli nadšení a stojíme si za tím. Připadala nám lepší jiná řešení, než dohrávání v září, kdy by docházelo k míchání sezon,“ vysvětlil Šimeček.

On i celé vedení Nymburka si ale uvědomuje ekonomickou a marketingovou stránku věci, i proto klub bude případný zářijový termín respektovat.

Osudem soutěže se v pondělí zabývalo vedení Ligy mistrů. Myšlenky zúčastněných se nejčastěji uchylovaly právě k Final Eight pořádaném v září, což se aktuálně zdá jako nejpravděpodobnější varianta. "Ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude přehodnocena, ale momentálně je nejpravděpodobnějším řešením,“ řekl Šimeček.

Podle Nymburku by však bylo vhodnějším řešením buď sezonu dohrát do léta a nebo ji ukončit a soustředit se na nový ročník. Za současných podmínek by se totiž zářijový turnaj hrál se zcela odlišnými kádry, než které postup do čtvrtfinále vybojovaly, jelikož hráči mají smlouvy do června a přes léto se kádry obměňují.

„My se přikláníme k tomu, abychom zakončili sezonu co nejdříve a soustředili se na novou. Ale po zvážení všech pozitiv rozumíme tomu, co dobrého by to mohlo přinést. Vždy jsme byli otevření diskuzi,“ uvedl Šimeček.

Kluby teď čekají další jednání, v pátek by se však nic zásadního rozhodnout nemělo. „Situace s pandemií koronaviru otevřela otázky nejen ohledně zakončení sezony, ale i ekonomické, marketingové, právní otázky, řešení hráčských smluv a podobně. Bereme to tak, že teď je příležitost začít nastavovat nová pravidla a čeká nás hodně práce s přehodnocováním a přenastavováním systému,“ dodal Šimeček.

David ŠVÁB, Rudolf MUZIKA

Kladenský volejbalista Tomáš Hýský je také zdatným malířem. S dcerou Terezkou rozjeli projekt pro ostatní děti, které mu mohou posílat obrázky.
FOTO: Tomáš Hýský vyzývá děti i dospělé: Malujte se mnou!
Nymburský basketbalista Roko Rogič (s míčem)
Rogič se zabavil vařením, čtením a hraním her