Po osmizápasové úvodní sérii porážek o sobě Mělničtí v minulých čtyřech kolech nejvyšší soutěže začali dávat bodově vědět. Obě výhry a remízu shodně uhráli na hřištích soupeřů. Podepsal se i los, který na soutok na podzim posílal soupeře ze špičky tabulky. Ty relativně „hratelnější“ přicházejí na řadu nyní. Právě přes úspěch proti týmům typu Česká Lípa téměř jistě povede cesta k záchraně. Od té jsou Gabčo a spol. po důležité předvánoční výhře v Liberci tři body.

„Jak jsme skončili minulý rok, tak musíme nastartovat ten nový. V naší situaci si nic jiného nemůžeme dovolit,“ velí k vítězství trenér Jakub Němec před soubojem s českolipskými Démony. Soupeř, na kterého Mělničtí z pěti vzájemných prvoligových duelů vyzráli pouze jednou, je v tabulce o čtyři body a tři příčky lépe. „S Českou Lípou jsou utkání vždy vyrovnaná, ale když budeme bojovat jako v Liberci, tak jsem přesvědčený, že to zvládneme a nastartujeme sérii důležitých domácích utkání výhrou,“ věří Němec v odplatu za zářijový nezdar 7:10 v Lípě.

Že může zápas dost pootočit kormidlem, si ovšem velmi dobře uvědomují také v táboře Démonů. „Pokud nás domácí na své horké půdě porazí, bodově se dotáhnou a my jsme ve hře ne o play-off, ale o záchranu,“ varuje trenér Démonů Karel Kruliš. Také on věří, že se tým kvalitně připraví a z Mělníka neodjede s prázdnou. Zda oprávněně, se ukáže v hale na gymnáziu od 20:30 hodin.