Severočeši se v současnosti připravují na vyřazovací boje, které mají už několik kol jisté. Gardenline nyní drží s dvaačtyřiceti získanými body čtvrté místo a v základní části ještě může skončit bronzový. 

Litoměřice mají po Chrudimi suverénně nejlepší defenzivu v celé soutěži. Tým inkasoval pouhých šestačtyřicet branek a právě kvalitní obrana je největší zbraní mělnického soupeře, který Olympiku v posledním vzájemném souboji povolil jen jednu branku, vyhrál 3:1. 

„Čeká nás zápas ve velmi specifické hale. Nesmíme se nechat agresivně hrajícím soupeřem vyprovokovat k nějakému oplácení a cíl je jasný – prodloužit vítěznou sérii na sedm utkání. Určitě budeme míchat se sestavou, stále hledáme před vrcholem sezony nejideálnější složení čtyřek,“ přibližuje situaci v táboru Litoměřic sportovní manažer oddílu Lukáš Vobecký.

Pro Olympik půjde o domácí rozlučku a po utkání už by měl mít s největší pravděpodobností jistou záchranu, po pátku už totiž bude zbývat jen poslední kolo a Mělník drží před sestupovými pozicemi stále čtyřbodový náskok.

„Zápas s Litoměřicemi patří mezi nejprestižnější v lize a obě mužstva potřebují bodovat. Stejně jako v případě Sparty nebo Chrudimi proti nám nastoupí mančaft s top hráči, proto očekávám velký náboj. Věřím, že kluci naváží na vydařené výkony z domácího prostředí a že získáme nějaký ten bod, nejlépe všechny tři,“ říká mělnický trenér Pavel Šuba.

Rozloučí se Olympik s domácím prostředím senzační výhrou? Klub by si na závěr zasloužil ještě jedno velké vítězství.

Poslední utkání Litoměřic: Gardenline Litoměřice - Nejzbach Vysoké Mýto 8:1 (4:0)
Branky a asistence: 7. Rafael (Kovács), 9. Two (Vagnao), 14. Two (Vagnao), 18. Fabricio (Záruba), 25. Taverna (Krok), 32. Krok (Taverna), 36. Záruba (Rafael), 38. Rafael (Kovács) - 37. Štanglica (Lištván).
ŽK: Krok (Ltm). Rozhodčí: Košťál, Lasch, Kresta. Diváci: 300

Litoměřice: Vavrek, Kubíček - Taverna, Vagnao, Záruba, Fabricio, Hrdý, Matheus, Kovács, Rafael, Krok, Two.