Pokaždé, když se mu podaří umístit se v některé z anket na přední příčce, udělá mu to ohromnou radost. A vůbec nevadí, že se v té době nachází tisíce kilometrů daleko. „Vodní lyžování u nás není tolik rozšířeným sportem, a tak jsem rád, kdykoliv je má snaha oceněna a mně se podaří prosadit v konkurenci více známých sportů,“ říká Adam Sedlmajer. Čerstvý vítěz ankety O nejúspěšnějšího sportovce Mělnicka za rok 2010 poskytl Mělnickému deníku exkluzivní rozhovor přímo z Austrálie, kde se v těchto dnech snaží o další sportovní úspěch.

Byla uplynulá sezona vydařená i z vašeho pohledu? Jakého výsledku si nejvíce považujete?
Navázat na úspěchy z roku 2009 bylo velmi složité, nicméně se mi podařilo vyhrát můj první profesionální závod hned ze začátku sezóny, a tím se také kvalifikovat na US Masters a závody Světového poháru. Žádnému českému lyžaři se toto ještě nepoštěstilo, alespoň ne v dospělé kategorii, a tak považuji uplynulou sezónu za velmi vydařenou.

Prvenství v anketě Sportovce Mělnicka vás zastihlo zrovna při balení do Austrálie, kde vás v úvodních profesionálních závodech sezony čeká obhajoba prvenství. Jak si na ni věříte? Jak jste se připravoval?
Jak jsem se již zmínil, prvenství pro mě byl ohromný úspěch, ale zároveň také překvapení. Minulý rok jsem jel do Austrálie proto, abych se zúčastnil, a vítězství jsem opravdu vůbec nečekal. Letos už vím, že na prvních závodech se může stát cokoliv, jelikož každý nemá vrcholnou formu. Obhajoba titulu je ale pokaždé těžší, než první vítězství, a tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Na závod se intenzivně připravuji už od prosince, ale s tréninkem na vodě jsem začal vzhledem k teplotám v Louisianě až na konci ledna. Minulou sezónu jsem také trénoval až do konce listopadu, aby moje zimní přestávka bylo co nejkratší.

Jaké jsou vaše další plány a cíle do nové sezony?
Na letošní sezónu mám jeden cíl, a tím je mistrovství světa. V roce 2009 mi prvenství uteklo jen o vlásek, a tak chci udělat vše proto, abych tento úspěch aspoň zopakoval. Co se týká plánů, tak bych se chtěl zúčastnit alespoň třech profesionálních závodů ve slalomu a skocích a kvalifikovat se na světový pohár ve více disciplínách.

Jaké to je jezdit závodit po celém světě? Splnil jste si tím sen?
Když jsem začínal s vodním lyžováním, vůbec jsem nečekal, že budu mít možnost tolik cestovat a poznat tolik skvělých lidí. Rád jezdím po světě, ale také se rád vracím domů, kde to všechno začalo. Mým snem je být mistrem světa, v roce 2009 mi tento sen utekl během necelých pěti minut, a tak chci udělat vše proto, aby se mi tato šance naskytla znovu. Snem je také světový rekord v kombinaci. Co víc by potom mohl člověk ve svém sportu dokázat…

Po většinu roku přebýváte v Louisianě. Nestýská se vám po domově? Jak dlouho už v USA jste? Máte tam nějaké přátele?
V Louisianě už pobývám pátým rokem. V roce 2006 jsem nastoupil na tamní universitu. Dostal jsem sportovní stipendium a možnost lyžovat za tamní tým, se kterým se mi podařilo čtyřikrát vyhrát Universitní mistrovství Ameriky. Od příštího semestru také budu působit jako asistent našeho týmu. Po domově a rodině se mi samozřejmě moc stýská, ale bohužel podmínky pro vodní lyžování jsou v USA nejlepší na světě, a když chce člověk v tomto sportu něčeho dosáhnout, tak musí být v centru dění a v podmínkách, kde se dá trénovat celý rok. Na domov a můj domovský klub ale nikdy nezanevřu a jsem nesmírně rád, když mám možnost si zajezdit na domácí vodě, v domácím klubu a s mojí dlouholetou trenérkou.

Co studujete a jak studia zvládáte?
Studia zvládám. Minulý květen jsem vystudoval bakalářský titul se zaměřením na marketing a nyní studuji magisterské studium s titulem MBA (Master Of Business). Mám obrovské štěstí, že zdejší tým je velmi oblíbený jak z řad studentů tak i profesorů, a tak mám možnost skloubit školu s lyžováním a odcestovat třeba nyní do Austrálie.

Kdy se chystáte do Česka a jak moc se těšíte?
Vzhledem k tomu, že na začátku sezóny je mnoho závodů po celé Americe a potom taky mistrovství světa v Rusku, tak se chystám vrátit domů až po MS. Doma budu až do mistrovství Evropy v Norsku, potom poletím zpět do školy.