Nejpočetnější výpravu tvořili dospělí veslaři, kteří závodili v kategorii Masters, tedy veteránů. Nechybělo ani veteránské veslování z Mělníka, které v posledních letech velmi utěšeně žije a táhne svým příkladem nováčky.

Hlavní pozornost trenérů se však upínala k závodům talentované mládeže a k závodům MČR juniorů, kde rovněž startovali mělničtí zástupci.
Po smolných čtvrtých místech na MČR dorostu si ve svých závodech spravili chuť dorostenci v závodech talentované mládeže.

Václav Valsa na skifu dorostenců získal bronzovou medaili. Skvěle si napravila reputaci i posádka dvojky bez kormidelníka Martin Oškera, Michal Truksa. Ve svém závodě dojeli na skvělém druhém místě a získali pro KVM 1881 stříbro.

Mistrovských závodů juniorů se ve společných posádkách s dalšími oddíly účastnili dva mělničtí veslaři. Ve dvou závodech startoval Jiří Kletečka. Na osmě získal ve společenství se Slavií bronzovou medaili a v závodě nepárových čtyřek čtvrté místo.

V závodě čtyřek však startoval i Jan Andrle a jeho výběrová posádka přesvědčivě zvítězila. Jan Andrle pak usedl ještě do čtyřky párové, tentokrát v kategorii mužů seniorů, a tedy proti silnějším soupeřům. Jeho výběrová posádka nestačila ve finále pouze na reprezentační posádku pražské Dukly a získala přesvědčivě stříbrné medaile.

Náročnou disciplínou je závod dvojek s kormidelníkem. Do tohoto nepříliš častého závodu se v kategorii mužů na start postavila i mělnická posádka v sestavě Petr Štyler, Karel Bezděka a kormidelník Michal Kletečka. Mezi třemi nejrychlejšími získala tato posádka nakonec bronzové medaile.

JAN KREJZA