Před krátkým časem získal svůj 35. mistrovský titul. Ty první vybojované v republikovém šampionátu ještě v konkurenci slovenských vzpěračů byly velice cenné. Rozhodně je ale vyváží ten poslední získaný v neuvěřitelných dvaasedmdesáti letech.

Ve čtyřiceti letech přestoupil do kategorie veteránů vzpírání a tituly se kupily až do dnešního počtu. Jako vzpěračský „vysloužilec“ běžně v soutěži vzpíral v trhu 90 kg a v nadhozu 125 kg. Dnes v už požehnaném sportovním věku si troufne na činku zatíženou 70 a 100 kilogramy. Podle vzpěračského relativního Sinclairova přepočtového koeficientu jeho výkon odpovídá kategorii mužů s výkonem 140 kg v trhu a 200 kg v nadhozu.

Objem jeho bicepsu činí 42 centimetrů po tréninku a stehno 63 cm. Ramenatou postavu by mu mohl závidět kdejaký třicátník. Při tréninku zdvihal 120 až 150 metrických centů, nyní přemístí nad hlavu asi tak polovinu – tzn. pozvedy, výtahy a přemístění činky, dřepy s tímto sportovním náčiním a další cvičení k posílení jeho stále silně vyvinuté muskulatury.

Před krátkým časem vybojoval poslední titul v Ostravě – Bohumíně. Svou kategorii vyhrál výkonem 68 kg v trhu a 98 kg v nadhozu při osobní hmotnosti téměř 93 kg.

Byl v soutěži čtvrtý nejstarší český vzpěrač a třetí s nejvyšším bodovým ohodnocením podle Sinclairovy stupnice (387,75 bodu). A to mu přineslo po pětatřicáté vavříny na mistrovství ČR.

„Mým současným nejbližším cílem je opět mistrovství Evropy, které se tentokrát koná na stejném místě, jako právě absolvované mistrovství republiky 2008 ve dnech 17. až 25. května. Nemusím tentokrát jako důchodce shánět valuty na start v cizině. Na start mě z Kralup dopravují moji sportovní přátelé z týmu pražských Bohemians, za něž při absenci klubu vzpírání v dolním Povltaví startuji a kde mám své zázemí,« svěřil se novopečený mistr republiky.

Doyen kralupského vzpírání trénuje minimálně hodinu vytrvale čtyřikrát týdně u svého někdejšího oddílového kolegy v jeho soukromé kralupské „činkárně“. Tomšíkova vitalita je stále obdivuhodná a „udělanou“ postavu mu může kdekdo závidět. Nemá ji však rozhodně zadarmo.