Co se teď v klubu děje? Jak probíhá příprava na novou sezonu?
Hráčům sezona skončila, nám naopak de facto začala. Pracujeme na tom, abychom celkově zlepšili podmínky futsalu na Mělníku. Kluci budou trénovat mnohem víc a budou tomu věnovat spoustu času. Zákonitě je za to musíme odměnit. V rámci financí se samozřejmě nemůžeme rovnat s absolutní špičkou v republice, ale nějaké peníze se daří do klubu získávat. Hráči jsou poloprofesionálové.

Kdy začne příprava a jak bude vypadat?
Začínáme zhruba za měsíc. Zprvu to bude především o posilovně a běhání a celkovém nabrání svalové hmoty. V přípravě budeme makat pětkrát týdně, protože nejvyšší soutěž se s tou druhou nedá srovnávat. Je fyzicky mnohem náročnější, dynamičtější, rychlejší. Myslím, že srovnání škodovka – Porsche je docela trefné.

Na sezonu se všichni těšíte. Ale určitě se i obáváte…
Strach trošku je, zároveň jsme zase o něco zkušenější. Když jsme hráli ligu naposledy, tým byl hodně mladý. Polovina byla z juniorky a na to jsme dojeli. Teď už je většina z nich dospělá. Co se týče hlavních problémů, musíme zlepšit rychlost a práci s míčem. Na druhou stranu – s polovinou ligových týmů se můžeme měřit.

Od koho čekáte, že mančaft potáhne?
Šikovných kluků máme dost. Potenciál mají hlavně Jirka Vokoun, Marek Malák a Josef Gabčo. U něj bych se trochu pozastavil, protože ten bude hrát i o svojí budoucnost. Poslední dobou se mu nedařilo, tápal. Moc dobře to o sobě ví a sám chce udělat vše pro to, aby byl zase výborný. Chceme ale hrát hlavně týmově. Bez party to nepůjde, ta mnohdy také rozhoduje.

Co do ligy přinesete a čím byste jí mohli být prospěšní?
Netroufám si říct, během sezony může někdo překvapit. Bude ale záležet, jak se povede start. Pokud uděláme nějaké body hned na začátku, bude vše v pohodě a budeme se futsalem bavit. Pokud se dařit nebude, radost a nadšení se rychle vytratí. Všeobecně se o nás také ví, že máme kvalitní mládež. Na nedávném zápase byla většina trenérů z různých reprezentačních výběrů. Byli moc nadšení. Hodně mi jich řeklo, že tak skvělé výkony dlouho neviděli. Takže i z tohoto pohledu ligu oživíme.

Určitě doufáte, že vás doma požene i solidní divácká kulisa…
Jsem přesvědčený, že tomu tak bude. Futsal totiž dokáže bavit. Každou chvíli má někdo gólovou šanci, je sám o sobě strašně atraktivní. Když přijede špička ligy, divák bude nadšený. V týmech po celém Česku hrají Brazilci a spousta dalších zahraničních hráčů. S fotbalovými soutěžemi se to na Mělnicku nedá srovnávat. Třeba v A třídě takové výkony jen tak neuvidíte. Futsal je rychlý, dynamický.

Jde v Čechách stále nahoru?
Myslím, že ano. Působím v tom sportu už nějakých dvanáct let a polovina ligy je na profesionální úrovni. Kluby jako Chrudim, Plzeň, Sparta či Slavie mají zázemí a finance. Od nich se pak učí zbylé týmy. Mělník je malé město a Olympik tým s širokou mládežnickou základnou. Podobně je na tom třeba Česká Lípa. Celá úroveň se ale lepší. Jde to nahoru, což je super.