Slánští soupeře načali po rozehrání trestného kopu, o jehož oprávněnosti si hosté mysleli své. Ve zbylém čase prvního poločasu pak Kralupští inkasovali ještě dvakrát, zatímco jejich šance končily na domácím brankáři, nebo na brankové konstrukci.

„Domácí byli v prvním poločase o něco lepší, ale na tříbrankový rozdíl to opravdu nebylo,“ hodnotili první poločas hosté. Za pravdu jim dalo druhé dějství, ve kterém získali územní převahu a dokázali hned dvakrát vyrovnat.

Stíhací gólovou jízdu zahájil střelec Pavlíček, který utekl z poloviny hřiště a přízemní střelou snížil. Ve 27. minutě Mára bodlem na bližší tyč zaskočil přesunujícího se brankáře podruhé. Na přelomu poločasu jako by Kralupským došel dech, několikrát nechali vyniknout Pelce a v největší šanci domácí hráč dloubákem neuvěřitelně minul odkrytou branku.

Ve 33. minutě ale bylo vyrovnáno. Míč doputoval po ose Vymětalík – Pavlíček na zadní tyč, kde Mára skluzem na hranici rizika srovnal stav. Po několik minutách a nečekaně prudké střele domácích ale museli hosté dotahovat znovu.

Jejich soustavný tlak přinesl spravedlivé vyrovnání necelou půlminutu před koncem po další spolupráci tria Mára – Vymětalík – Pavlíček.

Hosté vnímají konečnou remízu jako svůj úspěch, protože v celém utkání dotahovali, zároveň ale mají za to, že při lepším výkonu v prvním poločase byly tři body určitě dosažitelné, a to i přes viditelnou náklonnost rozhodčích k domácímu Fobozu.

V neděli Kralupští přivítají rezervu mělnického Olympiku a okresnímu derby přidá na atraktivitě také shodný bodový zisk obou celků.

Foboz Slaný – AFC Kralupy 4:4 (3:0)
Branky:
Mára 2, J. Pavlíček 2. AFC Kralupy: Pelc – T. Koláček, Janouškovec, Mára, Karas, – J. Pavlíček, Vymětalík, L. Koláček, Tetiva.