V prvním domácím utkání nového ročníku 2. ligy západ přivítali futsalisté Olympiku celek K-Pedros Tábor. Sílu soupeře dokazovalo jeho úvodní vítězství na půdě pražských Teras.

Také v Mělníku začali Jihočeši nebojácně a dokonce se ujali vedení. Na to ale dokázali domácí do přestávky zareagovat, když načal svůj střelecký koncert Gabčo a své kvality potvrdil brankou i Runt. Zlepšeným výkonem po přestávce už domácí futsalisté náskok, ke spokojenosti trenéra Olympiku Pavla Šuby, nepustili.

„Byl to velice kvalitní zápas s přetěžkým soupeřem, který potvrdil, že s ním musí každý počítat do boje o čelo. Opět jsme se nedokázali vyvarovat osobních chyb, po kterých jsme stejně jako v Liberci inkasovali. Pak nás stojí velké fyzické a psychické síly dovést utkání do vítězného konce. Moc se mi líbila druhá půle, kdy jsme perfektní obranou eliminovali přednosti Tábora, a sami si z brejků vytvořili množství šancí,“ hodnotil kouč vítězů, který nezapomněl poděkovat fanouškům, že si na úvod sezony v hojném počtu našli cestu ho haly BIOS.

 

Branky: 13., 25., 34. a 40. Gabčo, 15. Runt, 20. Jurčovský - 18. a 27. Prokeš, 7. Horka, 36. Veselý. ŽK: 12. Hamšík, 14. Runt, 32. Gabčo, 35. Bouška. Rozhodčí: Lasch, Ipser. Olympik: Víšek – Spal, Bouška – Jurčovský, Remenec; Runt – Hamšík, Fiala – Gabčo (Hnízdil, Pokorný).