„S letní přípravou jsem relativně spokojený, udělali jsme vše pro to, abychom byli připraveni po všech stránkách. Vzhledem k tomu, že se obměnila velká část týmu, tak nám bude ještě nějakou dobu trvat sehrání do takové úrovně, jaké bych si představoval,“ ohlédl se za přípravným obdobím kormidelník Olympiku Jakub Němec.

close Jakub Němec, trenér SK Olympik Mělník info Zdroj: SK Olympik Mělník zoom_in Jakub Němec, trenér SK Olympik Mělník Na soutoku v soutěžní přestávce sáhli k angažování dvou brazilských hráčů, což se stalo v historii klubu vůbec poprvé. S některými jinými už naopak pro první tým nepočítají. „Chtěli jsme postavit tým, ve kterém bude prioritou všech hráčů futsal a budeme moci pracovat na jejich zlepšování. Proto jsme kádr zúžili o fotbalisty a přivedli dva brazilské hráče, u kterých jsem přesvědčený, že jakmile se s týmem naprosto sžijí, tak pro nás budou dobrými posilami,“ rozklíčoval Němec strategii v tvorbě kádru.

V něm chybí některé loňské opory. Brankář Žežulka se vrátil do Slavie, momentálně zraněný Zdržálek měl působit v zahraničí, konkrétně v Itálii, Kalabis, Šmejkal, Babovák, Martinec a Kalabiška budou k dispozici béčku, Šup za Mělník nastupovat nebude.

Cíl je i v pozměněném složení stejný jako v předešlých letech - účast v play-off. „Mělník už do play off patří. Musíme makat na tom, abychom tam byli i v nové sezoně,“ dodal trenér Mělníka.

Hned v prvním kole bude s týmem čelit mistrovské Chrudimi, která se netají touhou po obhajobě. Kádr Východočechů se prakticky nezměnil. Trenér Conde zůstal a spolu s ním čeští reprezentanti a zahraniční opory jako Éverton či Torres. Do další sezony nastoupil dokonce i Roman Mareš. Pouze z Nejzbachu zapůjčená brankářská legenda Libor Gerčák se vrátila do Vysokého Mýta, které doplnilo 1. Futsal ligu po odstoupení Teplic.

Před pátečním startem mluví o mistrovském titulu už jen Plzeň, která chce po roční přestávce zpět na nejvyšší stupeň. Tradičně silná by ale měla být i obě pražská „S“. Slavia sice přišla o dvě zahraniční opory Leovského a Daniela, nicméně klíčová osa týmu zůstala a je znovu o rok zkušenější. Tým povede nově trenér Zdeněk Sláma. Sparťanský kouč Beni Simitči naopak znovu postavil nový kádr, v němž chce sázet na hráče kosovské reprezentace. Do role kapitána se vrátil z domácího angažmá Azem Brahimi.

Zálusk na vyřazovací část si kromě Mělníka dělají i další týmy - Liberec, nebo Česká Lípa. Zajímavé bude také sledovat cestu tří nováčků. Z nich dva ještě nikdy nejvyšší soutěž nehráli. Jeden z nich - Spartak Perštejn - přivedl zajímavé posily. Z Německa se do Čech vrátil reprezentant Daniel Klíma, bývalý reprezentant Michal Belej a navrátilec z profesionálního fotbalu David Černý. Hlavně na záchranu chce myslet ústecký Rapid a také nováček z Olomouce.