Muži obsadili ve druhé lize celkové třetí místo. Po základní části figurovali dokonce na stříbrné příčce, když z 32 zápasů 21 vyhráli a 11 prohráli při skóre 223:143.

Kvalifikovali se tak přímo do semifinále play-off. V něm vypadli v poměru 1:2 na zápasy s týmem Painbusters Most, který nakonec zvítězil i ve finále soutěže, a zajistil si tak postup do Extraligy.

Také v Neratovicích mohou sezonu hodnotit jako vydařenou. Oproti loňsku přišlo zlepšení ze šestého na třetí místo. Navíc se podařilo zabudovat do týmu mladé hráče a stabilizovat jejich výkonnost, což dává slibnou perspektivu do dalších let.

Tým se po celou sezonu prezentoval kvalitním kolektivním výkonem, na kterém se podíleli Tomáš Štěrba, Ondřej Lakomý, Vladimír Boháček, Jiří Pařík, Josef Riedenger, Jiří Roith, Alois Sečkár, Daniel Muždeka, Jakub Kašík, Lukáš Stibor, Michal Dlouhý a Martin Kleiman.

Ženy softballového oddílu MFF Neratovice obsadily v Pražském přeboru divize víkendové třetí místo za SaBaTem Praha B a LASEM Kladno. Zopakovaly tak umístění z roku 2009, kdy ale v soutěži startovaly pouze čtyři týmy.

V letošním roce byla účast bohatší (9 družstev) a rovněž počet zápasů vyšší. Neratovičanky uhrály velmi aktivní bilanci 17 výher a 6 porážek při skóre 280:153.

Devízou byla dobrá hra obrany bez velkých výkyvů a chyb a také aktivní útok, kde potvrzovaly své pálkařské kvality zejména Sekyrová a Dufková. Právě ta se ukázala jako velká posila z Mostu. V Neratovicích doufají, že se jim další mladé hráčky podaří zařadit do týmu také v příštím roce.

Do 23 letošních zápasů se zapojily Romana Sekyrová, Jana Chaloupková, Marie Mikešová, Hana Trnková, Tereza Kudrnová, Michaela Dufková, Adéla Volfová, Hana Lakomá, Michaela Janovská, Jana Nosková, Kateřina Stiborová, Barbora Hudličková, Věra Fialová a hrající trenérky Magdalena Kleimanová a Evženie Votinská.

Softballový oddíl Neratovice hledá nové hráče a hráčky ve věku od 12 let do svých týmů mužů, žen a kadetů. Zimní tréninky se od listopadu konají v neratovických tělocvičnách: ve středu od 15 do 17 hodin v tělocvičně ZŠ 28. října, ve čtvrtek od 18 do 19.30 hodin v tělocvičně ZŠ M. Plesingera-Božinova ve Školní ulici. Další informace o softballovém oddíle na www.mffsoftball.cz, nebo u kontaktních osob: Vladimír Boháček (bohacek@mffsoftball.cz, telefon 739 699 546), Petra Rypková (rypkova@mffsoftball.cz, telefon 776 795 719).