Cíl byl pro Mělník jasný – urvat čtvrtou domácí výhru, která by tým výrazně přiblížila k vytoužené záchraně. Plán se zprvu dařil, už ve třetí minutě otevřel skóre s velkým štěstím a po teči Josef Gabčo. Pro domácího střelce šlo navíc o osmý gól v sezoně.

Nejzbach odpověděl na vedoucí trefu v polovině první dvacetiminutovky a ke smůle mělnických příznivců hned dvakrát. Nejprve využil perfektní přihrávky velezkušeného Petra Vladyky úspěšným zakončením z blízkosti Michal Jiráský a při druhé trefě Vysokého Mýta si vybral slabší chvilku gólman Zyrjanov. Ten nevyběhl na dlouhý míč, který Roman Michalec následně uklidil do sítě.Druhý poločas zahájil lépe Mělník. Znovu výrazně zaplněná hala explodovala v sedmadvacáté minutě, na 2:2 vyrovnal po povedené přihrávce Dominika Zdržálka Šup. Poté však přišla chvíle hostujícího Václava Sklenáře, který dvěma slepenými brankami v rozmezí tří minut poslal Mýto do dvougólové výhody.

Do konce utkání zbývalo šest minut a ztráta dvou gólů Mělník nezlomila. Za další minutu propálil Gerčáka nechytatelnou bombou Josef Gabčo a v závěrečných momentech se v obrovských šancích objevili domácí Sváta a především Cabadaj. Ani jeden ale svou šanci nedal a Vysoké Mýto si tak po závěrečném hvizdu odvezlo plný počet bodů.

Další ztráta bolí Olympik dvojnásobně, z poslední čtyřky totiž bral výhru Jeseník, jeden z hlavních konkurentů Mělníka v bojích o záchranu. S blížícím se koncem se pomalu schyluje k hodně napínavým bitvám o žití a nežití.

Olympik Mělník – Vysoké Mýto 3:4 (1:2). Branky: 3. a 35. Gabčo, 27. Šup - 31. a 34. Sklenář, 10. Jiráský, 13. Michalec.

Mělník: Zyrjanov – Zdržálek, Sváta, Gabčo, Malák, Šuba, Šup, Prieložný, Němec, Mažári, Buzek, Cabadaj, Surmaj.

Vysoké Mýto: Gerčák – Jeníček, Koblasa, Vodrážka, Vágner, Michalec, Šabata, Sklenář, Jiráský, Novák, Špinar, Vladyka.

Výsledky 14. kola: Interobal Plzeň – Ocel Třinec 4:1, ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 3:0, Slavia Praha – Sparta Praha 2:1, Svarog Teplice – Gamaspol Jeseník 4:5, Olympik Mělník – Nejzbach Vysoké Mýto 3:4.