Na úvodní dva góly Rapidu dokázali svěřenci trenéra Němce ještě reagovat rychlým vyrovnáním, dvojitý úder z poslední minuty prvního dějství se ukázal jako rozhodující. Hosté už vedení nepustili.

„Bohužel naše hra byla málo aktivní, i když jsme měli hodně šancí, proměnili jsme minimum. Od soupeře jsme dostali branky po našich chybách, nebyli jsme dostatečně důrazní v obraně a navíc jsme začali být pozdě aktivní,” shrnul dvougólový Patrik Machytka, proč důležitý zápas neskončil podle představ.

Hosté po výsledku, který je udržel v kontaktu s nejlepší osmičkou, zářili štěstím. „Dnes jsme opět ukázali, že když hrajeme jako tým a obětujeme se jeden za druhého, tak se tyto důležité zápasy dají zvládnout,“ pochvaloval si Jaroslav Zápotocký, pro jehož tým je motivací vůbec první účast v play-off.

Záznam utkání:

| Video: Youtube

Mezi oběma týmy je nyní v tabulce ještě Liberec, s nímž Ústí hraje hned v příštím kole a Mělník o pár dní později v rámci šňůry tří venkovních zápasů v řadě. Ve své hale se Středočeši znovu představí 16. února proti Slavii.

Olympik Mělník - Rapid Ústí n. L. 5:6 (2:4)

Branky: 9. Gabčo (Šup), 17. Machytka (Šup), 30. Machytka, 37. Šup (Gabčo), 39. Vokoun (10 m kop) – 8. Ji. Zápotocký (Ja. Zápotocký), 15. Gajdoš, 20. Vobořil (Gajdoš), 20. Ja. Zápotocký (Vobořil), 29. Černý, 38. Černý (Grümann). Rozhodčí: Vlašič, Lasch. ŽK: 2:3. Diváci: 280.

Mělník: Buchvak (Tarr) - Gabčo, Chalupa, Vokoun, Machytka, Ježek, Šuba, Banga, Šup, Lehner, J. Sváta.