Bezbrankový stav trval pouze pět minut, než se dvakrát během krátké chvíle a ne naposledy prosadil střelec večera Dvořák. Když pak Gabčo ztrestal z "dlouhé" penalty už ve 13. minutě šestý faul hostí a Volf dorazil do sítě rohový kop, byli domácí na nejlepší cestě za už potřebným výrazným vítězstvím. Hosté se však ještě v závěru poločasu zmátořili a v rychlém sledu dvakrát snížili, mělnické uklidnění tak přinesly až další dva zásahy Dvořáka v úvodu druhé části. Do statistik se pak ještě zapsal hostující brankář Ekrt, když se nechal po druhé žluté kartě za protesty vyloučit. Domácí využili přesilovku k sedmému gólu, a i když nakonec měli poslední gólové slovo při power-play hosté, nebyl o výhře Olympiku pochyb.

„I přes dobrý výkon jsme na body nedosáhli, škoda nevyužitých šancí, mohli jsme tak zápas více zdramatizovat. Domácí nám dali lekci z produktivity a nepohlídali jsme si hlavně Dvořáka, který táhl Olympik za vítězstvím," hodnotí zápas hosté na svém webu.

Dvořákův výkon samozřejmě nezůstal bez povšimnutí ani u manažera domácích. „Měl fazónu. Celý týden se „flákal" kvůli chřipce a pak takhle zářil," pošťouchl čtyřgólového střelce naoko Pavel Šuba. Podle něj se až na jediné zaváhání při úvodním gólu dařilo také brankáři Machulkovi, který se vrátil mezi tyče po delší pauze, kdy dostával přednost Vágner.

Jen střelecká produktivita ještě nebyla ani přes slušné konečné skóre zcela podle představ Pavla Šuby. „Litoměřice měly několik nadějných příležitostí, ale tutovky Lelka a Šimandla, kdy netrefili z pár kroků prázdnou bránu, byly stoprocentní. Je to škoda, protože mohlo být úplně po zápase. Takhle jsme pustili soupeře ke snížení a možnosti obratu. Přesto jsme byli výrazně lepší."

Olympik Mělník – Radobýl Litoměřice 7:3 (4:2)
Branky: 5., 10., 21. a 24. Dvořák, 13 z PK a 36. Gabčo, 16. Volf – 18. Grunert, 19. Novotný z PK, 37. Kocman. Rozhodčí: Černý, Gryc. ŽK: Hrdý, Volf, Gabčo – Ekrt. ČK: Ekrt (LTM).