Hosté přitom nevstoupili do zápasu vůbec špatně, aktivní Mělník však v úvodu ztroskotal na špatné koncovce a na výborných zákrocích brankáře Růžičky. Přečíslení dva na jednoho tým prachbídně zahodil, v síti neskončila ani střela Jiřího Vokouna o pár chvil později. Největší šanci Jeseníku následně zahodil Macura, tečovaný míč minul branku Olympiku jen o pár centimetrů.

Mělník nadále pokračoval v agresivní a bojovné hře a ve třinácté minutě přišla odměna v podobě gólu – vůbec prvním střelcem nováčka soutěže se stal Jan Rolenc. Ten dokázal využít perfektní bleskové kombinace a otevřel brankový účet souboje.

Domácí Jeseník nemusel na vyrovnání čekat dlouho a ještě v prvním poločase se dočkal dokonce i vedoucí trefy. Nejprve srovnal na 1:1 Furik, když uklidil do brány přihrávku Vavrače. Za další minutu propálil Soumara se štěstím David Macura.

Olympik se během celé druhé půle snažil o vyrovnání, narážel ale na výborně organizovanou defenzivu Gamaspolu. Dělovky Maláka a Gabča vyrovnáním neskončily a Jeseník navíc díky dorážce Řezníčka odskočil na rozdíl dvou branek.

Závěrečná hra bez brankáře nepřinesla z pohledu Mělníka ani snížení, svěřenci kouče Pavla Šuby si na první body museli nechat zajít chuť.

Gamaspol Jeseník – Olympik Mělník 3:1 (2:1). Branky: 16. Furik (Vavrač), 17. Macura, 26. Řezníček – 13. Rolenc. ŽK: 0:3. Rozhodčí: Tomáš Markovský, Marek Klečacký.

Gamaspol Jeseník: Růžička, Plhák, Řezníček, Vavrušák, Furik, Macura, Mráz, Kozelský, Vavrač, Marcinov, Till.

Olympik Mělník: Soumar, Jenč, Malák, Prejsa, Vokoun, Sváta, Gabčo, Šuba, Němec, Koubek, Rolenc, Šup.