Zatímco předešlá dvě utkání před vlastními fanoušky ztratil nováček hned v prvním poločase, proti rovněž na první výhru čekající Slavii se zápas lámal až po změně stran. Úvodní dějství vyhráli Pražané gólem svého kapitána Matějky, který se po skvostné akci trefil křížnou střelou na zadní tyč.

Domácí se naopak jako první radovali ve druhé části. Po vykartování Homoly si nejdříve zahráli přesilovku, gólově se ovšem prosadil až při standardním počtu hráčů aktuálně už šestigólový střelec Gabčo, který skvělé uvolnění vyšperkoval přesným bodlem. Aplaus půldruhé stovky diváků ale záhy střídalo zklamání. Hosté totiž po necelé minutě z rozehraného přímého kopu od postranní čáry opět strhli vedení na svou stranu. I přes velkou závěrečnou snahu už svěřenci trenéra Pavla Šuby na body nedosáhli.

Trenér Slavie Jiří Baborák označil výhru za vydřenou. „Moc se na to nedalo koukat, ale všechno jsme podřídili tomu, abychom dneska bodovali. Spíše to byl boj a my jsme byli šťastnější," uvedl a potvrdil, že utkání více než bez úhony odbráněné oslabení rozhodla blesková odpověď po následném obdrženém gólu.

Jako o jednom z kvalitnějších představení naopak mluvil o utkání trenér Olympiku Pavel Šuba. „Byl to zápas, který jsme mohli minimálně zremizovat, místo toho prohrajeme o gól. Je to o smůle a potrestaných dvou našich chybách, zatímco my své šance nedáváme."

Celé pozápasové hodnocení Pavla Šuby najdete v přiloženém videu!

Olympik Mělník – Slavia Praha 1:2 (0:1)
Branky: 31. Gabčo (Dvořák) – 7. Matějka (Bozděch), 32. Míča (M. Hrdina). ŽK: 8. Pokorný – 16. Homola. ČK: 25. Homola (Sl.). Diváci: 150.
Olympik: Machulka – Bláha, Šimandl, Gabčo, Pokorný – Brožek, Dvořák, Němec, Banovič (Jungbauer, Malák, Weiner).