Tým vedený manažerem Lubomírem Vozárem se na vedoucí pozici usadil od úvodního kola, ani ve všech dalších nenašel přemožitele a jasně vévodí. Tým se opírá o výkony nejlepšího českého plošináře Václava Milíka, dobré výkony odvádí kapitán Aleš Dryml a zkušený Tomáš Suchánek, pozadu nezůstávají ani zahraniční posily Martin Vaculík s Matějem Žagarem. Ve Slaném nebude startovat Milík, neboť jeho polský klub z Wroclawi pojede ve stejném termínu odložený závod tamní extraligy.

Průběžná druhá příčka patří pražské Markétě. Manažer Tomáš Topinka využívá především své české závodníky a pro zahraniční jezdce zatím nemusel sáhnout, ovšem Zdeněk Holub se zotavuje z těžkého pádu při pražské extralize. Stejné postihlo o víkendu v anglické lize i Matěje Kůse a ani on se ve Slaném nepostaví na startovní čáru.

Třetí příčku prozatím zaujímá AK 3ton Slaný. Jeho okleštěná sestava, ve které vynikli především polský jezdec Adrian Miedzinski s juniorem Eduardem Krčmářem, na Markétě předem nesložila zbraně. Závod zdramatizovala a nakonec z něj vytěžila druhé místo a snížení odstupu na druhý tým extraligového pořadí. Zkušený manažer Milan Mach určitě připraví nejen pro diváky nějaké překvapení.

Zatím čtvrtý je celek Greplu Mšeno. Tým ověnčený v nedávné minulosti třemi tituly v řadě se v poslední době marně snaží navázat na předešlé skvělé výsledky. Manažer Petr Vandírek nemůže počítat s vážně zraněným Filipem Šiterou. Potřebné body nevozí letošní posila Martin Málek a ani Jan Holub není výrazný. Sebastian Ulamek sám na vše nestačí, byť junior Ondřej Smetana se statečně pere o každý bod.

Nahlášené sestavy

AK 3ton Slaný: Michael Hádek, Eduard Krčmář, Michal Dudek, Adrian Miedziňski.
Grepl Mšeno: Martin Málek, Jan Holub, Josef Novák, Sebastian Ulamek.
Markéta Praha: Ondřej Smetana, Josef Franc, Filip Hájek, Michal Škurla, Patrik Dolny.
ZP Pardubice: Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer, Patrik Mikel, Jaroslav Petrák, Aleš Dryml.

Průběžné pořadí extraligy: 1. AMK ZP Pardubice 20 bodů, 2. AK Markéta Praha 13, 3. AK 3ton Slaný 9, 4. Grepl Mšeno 8.

ANTONÍN VILDE