„Něco pořádat je vždy dost nevděčné, časově náročné, navíc sehnat na něco v dnešní době peníze je velký problém,“ shoduje se mělnický Martin Hunčovský s Petrem Solničkou.

Přesto se oba před půlrokem rozhodli a od té doby shánějí nejrůznější povolení tak, aby pro své kolegy ultramaratonce či výborné maratonské běžce i běžkyně připravili dvoudenní etapový závod.

Jeho dějištěm budou o víkendu 20. a 21. srpna Lužické hory. A cíl? Vyběhnout na všech deset vrcholů s nadmořskou výškou nad 700 metrů!

„Profil trati je značně zvlněný, ale na druhou stranu se běžci budou pohybovat v krásné přírodě, a to je balzám na nervy a třeba i zničené tělo,“ mluví z vlastních zkušeností Martin Hunčovský.

Náročná je ovšem také samotná organizace i financování závodu. „Neobejdeme se bez pomoci dobrovolníků. Budeme vděčni za každého nadšence. Hledáme i hlavního sponzora běhu, uvítáme ale také jakýkoliv peněžní příspěvek.“

Pro závod už mají pořadatelé přislíbenou asistenci dětí z Dětského domova z Krompachu, kterému na oplátku slibují věnovat část případného výtěžku z akce. A myslí také na ty, kteří si na extrémní závod nevěří. Pro ty bude určený nedělní vložený kros na sedm a půl kilometru.

„Máme přislíbenou účast extraligových hokejistů z Liberce, kteří si to odběhnou v rámci letní přípravy,“ pochlubil se Martin Hunčovský prvními organizačními úspěchy. Další podrobnosti na stránkách závodu www.10luzickychsedmistovek.cz.