V rámci přípravy a sbírání potřebných zkušeností vyrazila skupina závodníků nově vzniklého Klubu plavců mělnických změřit své síly se závodníky z Norska, Ruska a domácího Německa. 

V nabité konkurenci na sebe hned na začátku akce upozornil Adam Zloský, který si v disciplíně na dvě stě metrů volným způsobem doplaval pro stříbro. K němu navíc přidal medaili nejcennější, když zvítězil v závodu sto metrů znakem. 

Ve velmi dobré formě se na začátku sezony prezentovala i Anna Zlesáková. Ta na všech svých tratích bourala své předprázdninové hranice a v Německu hned třikrát vylepšila své osobní rekordy.

Další mělnickou plavkyní byla dorostenka Adéla Kulíková. Přestože v úvodu sezony neměla z důvodu přechodu na vyšší typ školy dostatečný čas na přípravu, rozhodně ukázala, že i tak může soupeřit se svými stejně starými soupeřkami. Kulíková sice neskončila na stupni vítězů, rozhodně však nezklamala.

Do tréninkové skupiny od soutoku se od září zapojila i třináctiletá Barbora Šantinová, v současné době členka plaveckého klubu z Litoměřic. I ta zejména na sprinterských tratích výrazně přepisovala své osobní rekordy. Na stovce znakem se dostala na sedmé místo a finálové boje jí utekly jen o kousek.