Jedenáctiletá Veronika i letos desetiletá Sára začínaly s moderním tancem v kralupské taneční skupině Naděje, kde strávily čtyři roky. Tanci propadly. Ve volných chvílích doma nacvičovaly. Na konci minulé sezony se s Nadějí úspěšně účastnily soutěží v Hobby lize. S obdivem ovšem pokukovaly po extralize a zaujalo je pražské uskupení Movement factory. Na konci roku zkusily štěstí v náboru do tohoto uskupení a staly se součástí elitního týmu. S rodiči vyráží do Prahy třikrát týdně na tréninky.

Nový taneční rok začal rychlým nacvičením choreografie pro zahajovací ceremoniál charitativního běhu Terezy Maxové „Terribear“. Poté se pomalu začaly utvářet soutěžní choreografie pro letošní nakonec velmi úspěšnou sezonu.

Taneční skupina spolu s holkami nejdříve vybojovala titul mistryň republiky v dětské kategorii v extralize (soutěž Taneční skupina roku). Z mistrovství světa v chorvatské Poreči s velkou slávou přivezla titul v současném tanci v dětské kategorii.

Podle pyšných rodičů byla už jen samotná účast na mistrovství světa se všemi ceremoniemi či vlajkovým průvodem nezapomenutelným zážitkem, titul jej ještě mnohokrát umocnil.