Mělničtí odehráli podobně smolný zápas jako nedávno v Liberci. A rovněž tentokrát přišli v závěrečných vteřinách o nejtěsnější vedení. Domácí manažer Pavel Šuba to po závěrečném hvizdu vysvětloval absencí některých zkušených hráčů. Ke zraněnému Jurčovskému přibyl také Neuman, který si odpykával druhou polovinu ze svého disciplinárního trestu za pozápasový komentář na adresu sudích v Liberci.

„Ondra je se svými zkušenostmi pro nás stěžejní hráč. Druhá starší čtyřka se nám tak prakticky rozpadla. Nastoupit musel i ne zcela zdravotně v pořádku mladý Prejsa a Gabčo, kterého rozbolela záda, hrál ve druhém poločase na padesát procent," popisoval Pavel Šuba zdravotní lapálie svého týmu. Ty v kombinaci se zbytečnými chybami domácích ve druhém poločase znamenaly ztrátu náskoku a konečnou remízu.

„Hosté ve druhé půli změnili styl, odhodili zbytečný respekt a vylezli na nás. Góly, které jsme dostali, však byly z kategorie lehkých, a vždy jsme na ně dokázali odpovědět. Závěr jsme ale nezvládli takticky a gól na 4:4 dostali po brejku dvacet vteřin před koncem," dodal k neslavnému konci utkání Pavel Šuba.

Ten ze ztráty vedoucí příčky rozhodně nedělá žádnou tragédii. „Nehraje to nyní roli. Na Hradec ztrácíme dva body, navíc ho už za dva týdny přivítáme doma. Jejich otevřenější styl, než jakým se proti nám prezentují nepříjemné fazole, nám sedí daleko víc a doma ho dokážeme porážet," věří si na nového lídra manažer Olympiku.

OLYMPIK ME – F. A. ZOLE ČL 4:4
Branky: Gabčo 2, Němec, Šimandl – Havlásek 2, Brož 2. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Čurda, Krupa. ŽK: Vodrážka (ČL). Olympik: Jenč (Machalka) – Šimandl, Lelek, Volf, Gabčo – Němec, Pokorný, Dvořák, Prejsa (Hrdý).