Zatímco Aero je desetiletí zavedenou značkou, Black Volley účinkuje mezi extraligovou elitou teprve od roku 2019. V aktuální tabulce je o dvě příčky níž než Středočeši, přesto svou druhou účast na závěrečném pohárovém turnaji proměnil v triumf.

„Co k tomu říct. Asi jsme si nezasloužili vyhrát, protože Beskydy si za tím šly, byly agresivnější, emotivnější," smutnil kapitán poražených Matyáš Démar a pokračoval: „Čekali jsme, pořádně jsme si nerozehráli žádnou činnost, byli jsme všude zaleklí, se mi zdálo. Takovouto šanci si vzít…, prostě je to k pláči.“

V trenéru Marcinu Kryśovi se mísil smutek s naštváním. „Beskydy si to vybojovaly, hrály dobře na útoku, dobře nás bránily a zaslouženě pohár vyhrály. Jsme teď moc smutní a naštvaní, ale možná zítra nebo další týden si budeme víc vážit stříbrné medaile, a to že jsme byli ve Final Four a hráli finále. Myslím, že to je začátek úspěchu a doufám, že každý další rok už budeme opakovat účast a bojovat o zlato.“

Volejbalisté Aero Odolena Voda po postupu do finále Chance Českého poháru
Aero je ve finále! Čelit bude dalšímu senzačnímu postupujícímu

„Je to můj největší úspěch," radoval se naopak Matěj Koloušek, který na postu smečaře podal bojovný výkon a k finálové výhře Beskyd nad Aerem přispěl v pondělí večer 12 body. „Na začátku jsme byli nervózní, ale když jsme se chytili na servisu, dopřáli jsme si trochu odvahy a začalo se nám dařit i v obraně. Hráli jsme v obrovské euforii," dodal se zlatou medailí na hrudi.

Nahrávač Tomáš Mišek byl po zápase unavený, ale šťastný. „Uvidíme, jaká bude oslava, musíme do školy, máme v týmu studenty," vyprávěli hráči mladého týmu Beskyd, kteří v bojovném utkání v Táboře vyhráli 3:1 na sety. Na esa z podání svého finálového soupeře porazili 7:4 a na body z bloků 12:7.

K repríze finále Českého poháru dojde už ve čtvrtečním 24. kole extraligy, kdy Black Volley nastoupí v hale Aera Odolena Voda.

Black Volley Beskydy – Aero Odolena Voda 3:1 (20, -19, 24, 21)

Rozhodčí: Krtička a Kvarda, čas: 115 min., diváci: 716.

Beskydy: Mišek 1, Koloušek 12, Guimaraes 11, Mečiar 17, Benda 14, Danylov 11, libera Míček a Ptáček -Hilšer, Klimeš, Perry 1. Trenér: Michal Provazník.

Odolena Voda: Svoboda 8, Osoria 10, Kern 17, Chevalier 17, Carabali 3, Srb 3, libera Hadrava a Ježek – Šulc 1, Blumbergs 2, Jachnicki, Démar. Trenér: Marcin Kryś.