Soupeř však dokázal třemi přesnými střelami zápas otočit a na začátku třetí části dokonce své vedení navýšit. Rychlá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když na 3:4 snižoval opět Palice po přesném pasu Kroužila.

Ve chvíli, kdy se Kralupáci připravovali k závěrečnému náporu, přišla další rána v podobě pátého gólu v jejich síti. V závěrečné power play vykřesal naději na bod Černý. Do konce už ale zbývala pouhá půlminuta, ve které si Středočeši přesto dokázali vytvořit dvě obrovské šance, které ale bohužel zůstaly neproměněny.

„Po výborné první třetině jsme zopakovali laksní výkon z předchozího turnaje a místo bodového zisku jsme se museli nad naší hrou hodně zamyslet," řekl k utkání kralupský Jiří Cimler.

Ve druhém důležitém zápase s lídrem soutěže Florbalem Neratovice si kralupští spravili chuť. Do utkání vlétli jako uragán a otevřeli skóre už ve 12. vteřině zápasu, když Cimlerovu střelu dorazil za záda brankáře Neratovic Tesařík.

V půlce první části využil jedinou přesilovku v zápase po přihrávce Prantla zkušený Kroužil. Koncem třetiny ale stejně jako v prvním zápase soupeř dokázal snížit na 2:1.

Ve druhé části se Kralupům povedl ještě důraznější nástup do zápasu. Tentokrát se síť soupeře rozvlnila už v 8. vteřině po střele Mišáka. Dvoubrankový náskok drželi florbalisté do půlky zápasu, kdy se po rychlém brejku prosadili i Neratovičtí – 2:3.

Od této chvíle dominovaly obrany obou celků a hrálo se velmi opatrně. Poslední třetina skončila bez branek, a Kralupští si tak po zodpovědném výkonu odvezli veledůležité tři body.

„Zápas se povedl i Raškovi v brance, který několika výbornými zákroky podržel celý mančaft. Tento kolektivní týmový výkon nám ukázal cestu, jak bychom v sezoně měli hrát, aniž bychom ztráceli zbytečně body," dodal Jiří Cimler.

Kralupskému áčku nadále náleží čtvrté místo v tabulce se ztrátou pouhých čtyř bodů na čelo.

Do florbalových bojů zasáhla o víkendu také kralupská rezerva. Nejdříve porazila FBC Violets Prague 5:3 a posléze si pohrála s FBC Panthers E 5:2. Díky těmto dvěma výhrám poskočila stejně jako A-tým na výborné čtvrté místo.

FBC Kralupy – SK-Florbal Klub Petrovice 4:5 (2:1, 0:2, 2:2). Branky: 1:19 Palice (Kroužil), 6:14 Černý (Tesařík), 27:19 Palice (Kroužil), 35:27 Černý (Prantl). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 32.
Florbal Neratovice – FBC Kralupy 2:3 (1:2, 1:1, 0:0). Branky: 0:12 Tesařík (Cimler), 7:29 Kroužil (Prantl), 12:08 Mišák (Tesařík). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 17. FBC Kralupy: Raška – Knopp K., Černý, Suchopár, Cimler – Mišák, Palice, Prantl, Tetiva, Kroužil, Tesařík.