Úvodní ostré zápasy nové sezony dělají mužstvu z haly na Cukrovaru mimořádnou radost. Dva dny po domácím dvojnásobném vítězství v prvním hracím dnu dlouhodobé soutěže se týmu FBC podařilo s fanoušky v zádech zaskočit děčínské predátory. Obrat v závěrečné třetině dokonal vítěznou brankou Jan Řehák.

„Dějiny se musí ještě jednou přepsat,“ hlásají překvapiví postupující na svých stránkách spolu s tím, jak k malé senzaci došlo: „Perfektní týmový výkon, velké sebezapření a nasazení, díky tomu jsme zvítězili a jdeme dál!“

Zatímco v očích domácích šlo o zápas „jako víno“, hostům výlet do dolního Povltaví pořádně zhořkl. „Hrálo se v malé hale, bylo to jako v NHL. První dvě třetiny jsme vedli, ale nemohli jsme hrát naši hru. V poslední části hry tam domácím začalo padat všechno. Byla to taková plácaná, prostě divný zápas. Florbalově jsme si to moc neužili, hlavně, že se nikdo nezranil,“ popsal zápas děčínský brankář Petr Miško.

V dalším kole se jednomu z největších překvapení soutěže postaví lepší z dvojice Kadaň – Chomutov.

FBC Kralupy - 1. FBC DDM Děčín 8:7

Branky a asistence Kralup: Procházka Jk., Malík (Kocián M.), Suk (Malík), Manek (Štefl), Manek (Štefl), Procházka Jk. (Řehák), Kocián M. (Suk), Řehák (Malík).