Letos zatím Kralupáci platí tvrdou nováčkovskou daň. Téměř všechna utkání, ve kterých nebodovali, prohráli smolně o gól. Po senzačním postupu v minulé sezoně nyní sbírají zkušenosti ve sdruženém pražském a středočeském přeboru mužů.

I přes nepříliš povedený podzim florbalisté neslevují z cílů pohybovat se v horní polovině tabulky. Tento zdánlivě smělý záměr je podložen výkony týmu ve většině podzimních zápasů. Hráči Kralup byli soupeřům minimálně vyrovnaným soupeřem.

„Celý podzim jsme se potýkali zejména se špatnou koncovkou a inkasované góly pramenily ve většině případů z individuálních chyb. Přes zimu hodláme přivést minimálně dvě posily se zkušenostmi z vyšších soutěží, které by měly hru zjednodušit, oživit a hlavně zefektivnit,“ říká Jiří Cimler, manažer a hráč v jedné osobě.

V letošní sezoně nasadil kralupský FBC do soutěží i druhý celek. B-tým nastupuje o soutěž níž a drží slušné páté místo. Tým je složen hlavně z mladých hráčů, v nichž by měla být budoucnost kralupského florbalu.

Současně s béčkem vznikl přípravný kemp pro zrod nového ženského týmu. Kralupská děvčata od září absolvují pod vedením zkušeného trenéra Jestříbka pravidelné tréninky, které se konají každou středu od 18.30 hodin v hale na Cukrovaru. Tým stále není kompletní a je nadále otevřen novým hráčkám. Podmínkou vstupu je ročník narození 1993 a starší. Případné zájemkyně najdou bližší informace o náboru na stránkách klubu http://fbckralupy.wz.cz.

Další aktivitou kralupského FBC je započetí práce s mládeží, které se věnuje opět trenér Jestříbek. Mladí florbalisté ročníků narození 1995 až 2001, se připravují pod jeho dohledem v tělocvičně ZŠ Generála Klapálka. I v této kategorii je možnost vstupu nových malých florbalistů a zájemci se mohou obrátit na klubový mail fbckralupy@centrum.cz.

„Chtěli bychom poděkovat za dosavadní podporu městu Kralupy, vedení haly na Cukrovaru a v neposlední řadě hlavnímu sponzorovi týmu. Těšíme se na pokračování úspěšné spolupráce i v roce 2009,“ dodal Jiří Cimler.

(lk)