Mezi šedesátkou týmů z Česka a Slovenska na florbalovém turnaji Diadora Open Game v Brně měl v kategorii o amatérského mistra ČR zastoupení i mělnický region. V přípravných zápasech se hráčům ASPV Veltrusy dařilo, a tak odjížděli plni očekávání.

V základní skupině nestačil veltruský výběr pouze na slovenský Tvrdošín a právě po bodu pozdějšího vítěze postoupil do play off. V prvním kole hraném na dva zápasy Středočeši narazili na další slovenský celek, tentokrát z Oravska. V prvním měření sil Veltruští vyhráli 6:4 a plni sebevědomí se těšily na odvetu. V ní ale Slováky hrubě podcenili, což se nakonec stalo osudným. Porážka o tři góly znamenala konec brněnského účinkování.

„Přes vyřazení jsme drželi prapor středočeského florbalu dlouho vysoko a v silné konkurenci se rozhodně neztratili,“ ohlédl se za turnajem Jiří Cimler, který se stal se dvanácti góly jeho nejlepším střelcem.

 

Výsledky Veltrus, základní skupina: Tišnov Rangers 4:3, FBK Tvrdošín 4:8, MAC Eagles Brno 3:1. Play off: Jamaica Floorball Team 6:4, 3:6.
Sestava ASPV Veltrusy: Husák – Čapek, Andr, Motl, Horálek, Hynek, Heimrath, Volák, Cimler.