Činovníkům i sportovcům jsme položili tři otázky:

1. Jaký byl rok 2007?
2. Co očekávají od toho příštího?
3. Zda mají v plánu nějakou sportovní akci v období konce roku?

 

Jiří Guttenberg (hrající předseda fotbalistů Mšena):

1. Jaro 2007 nám přineslo historický postup do I. B třídy. Bohužel jsme nechytli začátek soutěže a po podzimní části jsme na předposledním místě, takže to se nám nepovedlo.
2. V roce 2008 bychom chtěli B třídu ve Mšeně zachovat. Víme, že to bude těžké, ale uděláme pro to maximum.
3. Ještě když jsem začínal hrát za chlapy, tak se držela tradice novoročního fotbálku. To bohužel zmizelo, mladí už o tyto „akce“ nemají zájem.

Antonín Kravcov, předseda oddílu kopané Sokola Tišice:

1. Jaro nám přineslo tradičně třetí místo áčka, takže nám opět utekl postup do I. B třídy. Podzim byl. Výborný a je z toho zase třetí místo.
2. Snad se konečně dočkáme postupu a doufáme, že se béčko zachrání ve třetí třídě.
3. Každý rok se pravidelně scházíme na silvestrovském fotbálku vždy ve 13 hodin na hřišti. Je to na proběhnutí, tak chodí i staří páni, kteří už aktivně nehrají.

Jiří Kratochvíl, prezident fotbalového oddílu Dynama Nelahozeves:

1. První půlka roku 2007 byla neúspěšná. A mužstvo sestoupilo z krajského přeboru. I když ne herně, tak ale výsledkově to bylo špatné. Po skončení jara došlo k výměně trenéra. Dana Kaplana vystřídal Stanislav Dvořák, odešlo osm hráčů a přišel jen Lorenc s Peškem. Z kádru áčka jsem měl obavy. Trenér Dvořák však dával příležitost mladým z béčka a dorostu, nastoupil Flídr se Šímou a mužstvo šlapalo. Je čtvrté v I. A třídě a rezerva vede třetí třídu. Dorost hraje po dlouhé době krajskou B třídu a začíná se projevovat práce trenéra Šimka. Zlepšují se i žáci a přípravka. Závěr-podzim byl tedy úspěšný.
2. Od roku 2008 očekáváme stejné sportovní výsledky – A tým do pátého místa, od béčka postup, dorost a žáci udržet se a přípravka více výher. Konsolidace kádrů, uzdravení Dvorského, Z. Kratochvíla, Vágnera, hodně diváků a pěkný fotbal.
3. V závěru roku nás čeká v sobotu fotbálek, pak ovárek a už 3. ledna příprava.

Josef Kratochvíl, předseda a zakladatel oddílu stolního tenisu Sokola Tišice:

1. V ročníku loňském ročníku skončil náš Sokol na třetím místě a nyní, v polovině soutěže nového ročníku RP I. třídy jsme dokonce druzí, takže co se týká umístění spokojenost. Horší je to ale v letos rozehrané soutěži s podmínkami pro tento sport. Za téměř 25letou existenci nikdy horší nebyly. Prakticky od začátku soutěže až do dnešního dne jsou na sále prezentační akce, hraje se bez tréninků. Za daných podmínek tedy vynikající umístění.
2. Od příštího roku očekávám, že se podmínky vrátí do původních kolejí a že si mužstvo udrží pozici na špici tabulky.
3. Tradiční oddílový vánoční turnaj o Pohár starosty hraný mezi svátky a Novým rokem uskutečníme tentokrát až v sobotu 5. ledna. Pohár je putovní a obhájcem z minulého ročníku je Jiří Fabián mladší.

 

Jaroslav Brynda, triatlonista Labe Tri Klubu

1. Sezonu hodnotím jako hodně úspěšnou. Zdravotně to bylo v pořádku. Objel jsem pár světových pohárů v dlouhém triatlonu. Sezonu jsem zakončil ve Španělsku, a to rovnou titulem na ostrově Ibiza v dlouhém triatlonu.
2. Stejně jako letos: snažit se prodat vše, co natrénuji a co si naplánuji. Už teď mám jistotu prodloužení spolupráce jak ve španělském týmu, tak i v týmu v ČR. Rád bych se opět nominoval na ME a MS v dlouhém triatlonu, objel pár závodů světového poháru a hlavně si všechny starty užil naplno jako letos.
3. Průběžně se zúčastňuji různých běžeckých závodů a jinak tomu nebude ani přes letošní zimu. Na Nový rok se určitě přidám k nespočetnému pelotonu cyklistů, kteří vyrážejí hned první den v roce na posvátnou horu Říp. Hned 2. ledna odjíždím do hor, kde budu vyučovat snowboarding, sjezdové lyžování a běžecké lyžování a moc se na to těším.

 

Jaroslav Urbánek, místopředseda TJ Řepín

1. Rok 2007 byl pro náš oddíl výjimečně úspěšný. Skončili jsme na druhém místě v okresním přeboru a ze známých důvodů postoupili do I. B třídy. V kraji jsme začali velmi dobře a po podzimu jsme na pátém místě, což je tedy historický úspěch kopané v Řepíně. Poněvadž i béčko po sestupu do čtvrté třídy hraje o postup zpět a je zatím na třetím místě, panuje u nás s rokem 2007 spokojenost. Nepovedlo se pouze najít vodu v okolí hřiště a tím zjednodušit jeho zalévání. Na tomto úkolu budeme v příštím roce pokračovat.
2. Od roku 2008 očekáváme, že se udržíme v I. B třídě a B týmu se povede postup zpět do III. třídy. Ve druhé polovině roku je přáním i to, že nová sezona začne pro naše mužstva opět úspěšně a budou dobře reprezentovat oddíl a vesnici.
3. Tradicí u nás je vánoční fotbálek na Štěpána. Pravidelně se schází v době vánočních svátků velké množství našich hráčů současných, bývalých a hráčů z okolních vesnic a oddílů k poslednímu zápasu roku