Parádní vstup Mělníka do utkání nenasvědčoval, že by se ze zápasu mohlo vyvinout drama. Ve třetí minutě otevřel skóre dvěma slepenými góly v rozmezí osmi vteřin Dvořák. Třetí branku přidal Šimandl a v 11. minutě zvýšil na 4:0 po pěkné kombinační akci na jeden dotek Němec. Do té doby předváděli domácí bezchybný výkon a hostům nedovolili skoro nic.

Inkasovaná branka donutila Severočechy k oddechovému času, což Mělník očividně vyvedlo z tempa. Hned po jeho skončení totiž snížil Vaněk a necelé tři minuty nato lovil Hnízdil míč ze sítě po střele svého bývalého spoluhráče Jiřího Beránka. V závěru poločasu přidali ještě na domácí straně Šimandl a na hostující Husák po jednom gólu. Úvod z říše snů tak vystřídaly rozpaky.

Ve druhém dějství výborně hrající Dvořák unikl po levé straně a naservíroval Neumanovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil mezi nohy Vykoukala. Mělník měl v této fázi více ze hry, ale nedokázal to gólově zúročit.

A tak udeřilo na druhé straně. Z nenápadné akce snížil otočkou Suchomel na 6:4. Liberec začal v závěru utkání přebírat aktivitu a výsledkem byla trefa kapitána Bláhy při power-play. Oba týmy tak dělil rozdíl jediného gólu.

Vypjatý závěr nakonec ukončil střelou z vlastní poloviny do prázdné autor hattricku Šimandl. Vysokoškoláci nadále zkoušeli hru bez brankáře a sedm vteřin před závěrečným hvizdem opět snížili, tentokrát Krasnickým. Na vyrovnání jim ale nezbyl čas, důležité tři body tak zůstaly doma.

Stoprocentní domácí úspěšnost udržela v předutkání také mělnická rezerva, která v dalším kole krajského přeboru přestřílela benešovské Tenisáky v poměru 10:5.

Olympik Mělník – Slavia TU Liberec 7:6 (5:3)
8., 18. a 40. Šimandl, 3. a 3. Dvořák, 11. Němec, 27. Neuman – 14. Vaněk, 17. Jiří Beránek, 19. Husák, 35. Suchomel, 38. Bláha, 40. Krasnický. Rozhodčí: Hanzlík, Šmíd. ŽK: Gabčo – Jar. Beránek. Diváci: 60. Olympik: Hnízdil – Lelek, Šimandl, Gabčo, Pokorný – Němec, Jurčovský, Neuman, Dvořák (Jungbauer, Volf, Prejsa, Machulka). Slavia Liberec: Vykoukal – Husák, Bláha, Jiří Beránek, Jar. Beránek – Vaněk, Krasnický, Krejčík, Suchomel.

Olympik Mělník B – Tenisáci Benešov 10:5 (5:0)
4., 13. a 27. Kettner, 5. a 8. Prejsa, 36. a 40. Vála, 15. Dzimko, 25. Weiner, 38. Šuba ml. – 29. a 40. Jíša, 26. Božovský, 27. Hocek, 38. Žižka. Rozhodčí: M. Černý, Čikara. ŽK: Prejsa (M.). Diváci: 45. Olympik B: Jenč (21. Procházka) – Vála, Prejsa, Kettner, Dzimko – Tichý ml., Volf, Slezák, Weiner (Šuba ml.).