Mělničtí si rozhodující náskok vypracovali ještě během prvního poločasu, který vyhráli 4:2. Vyhráno ale ještě zcela neměli, jak po utkání připomněl i trenér Jakub Němec.

„Utkání mohlo být rozhodnuto už během prvního poločasu, být naší lepší koncovky. Ve druhé půli se Perštejn zlepšil a dostal nás pod tlak, ale náskok jsme udrželi i v soupeřovi power play a zaslouženě zvítězili,“ popsal duel ze svého pohledu a připomněl, že pro jeho tým šlo o důležité tři body. „Během reprezentační pauzy se většina hráčů trápila se zdravím a i do dnešního zápasu jsme nešli zdaleka kompletní. Proto jsem rád, že jsme to takhle zvládli.“

Fotbalisté společného týmu Chlumína a Tuhaně oslavili první výhru v sezoně, Dřínov porazili 2:0.
Video: Sváteční výsledek Chlumína. První výhru otloukánka zdobilo i čisté konto

Severočeský nováček měl před utkáním ještě o bod víc než Mělník a na soutoku přijel s cílem svůj zisk rozšířit. „V zápase jsme cítili šanci. Bohužel jsme dostávali laciné branky a na ty vstřelené jsme se příliš nadřeli,“ zdůvodnil porážku hostující Jaroslav Holman.

Nejbližší utkání čeká Olympik po další reprezentační přestávce až 16. října v Liberci.

SK Olympik Mělník – TJ Spartak Perštejn 5:3 (4:2)

Branky: 6. Sváta (Gabčo), 10. Šuba (Gabčo), 18. Gabčo (Sváta), 19. Sváta (Vokoun), 32. Vokoun (Gabčo) – 17. Belej (J. Novák), 20. Klíma (Baran), 30. Klíma (Chmelan). Rozhodčí: Kliner, Petr. ŽK: 1:2. Mělník: Šanda (Resutik) - Gabčo, João, Vokoun, Lehner, Ježek, Šuba, Wilder, Sváta, Šiler.