Martin Demar, Přemysl Bláha, Michal Nekola, Zdeněk Pommer mladší a Martin Kop. Volejbalovým příznivcům velmi dobře známá jména, která v těchto dnech předávají bohaté zkušenosti pěti desítkám dívek a chlapců z různých koutů republiky.

Trenérskou elitu na soutok nepřivedl nikdo jiný než velký volejbalový nadšenec a sportovní redaktor České televize Jiří Rejman. „Máme tu pět stálých trenérů a vždy několik hostů, všichni to dělají bez nároku na honorář a cesťák,“ zdůraznil s tím, že případný výtěžek z akce půjde na podporu mělnického mládežnického volejbalu.

„Poděkování patří především městu Mělník a Antonínu Davidovi z koupaliště,“ dodal Jiří Rejman, který po několika letech působení v Praze chystá návrat pod mělnickou vysokou síť.

V pátek odpoledne probíhal trénink přes úmorné horko hned na dvou místech ve městě. Jedna skupina si v areálu koupaliště zahrála na písku dovezeném dokonce od organizátorů světové série v plážovém volejbale a vhod jistě přišla i možnost osvěžení.

Litovat ovšem nemuseli ani ti, na které vyšla rozpálená antuka v sousedství tenisových kurtů na Polabí. Kdo si totiž zatrénuje například s reprezentačním smečařem Jiřím Popelkou, který neváhal kvůli jedinému dni vážit cestu až ze vzdálené Olomouce.

A hostů oblékajících reprezentační dres se v průběhu kempu vystřídá hned několik – majitelem polského titulu Jakubem Novotným počínaje, univerzálem Janem Štokrem hrajícím v italské Perugii asi nejlepší ligu světa konče.

Skupinku na kurtu přímo před pověstnou „rasovnou“ měl zase na povel držitel stříbra z mistrovství Evropy z roku 1985 a mistr republiky Přemysl Bláha.

„Je to jedna z legend českého volejbalu,“ říká na jeho adresu Martin Demar, jehož jméno celý kemp nese. „Neděláme to poprvé, začínali jsme v Opavě, kde proběhly čtyři ročníky. Po konci tamního volejbalu jsem rád, že Jirka (Rejman), který jezdil na všechny kempy, zorganizoval kemp tady v Mělníku.“

Martin Demar, toho času trenér francouzského Nantes, považuje právě účast špičkových hráčů na kempu za velmi důležitou. „Děti s nimi mohou diskutovat. Doufám, že si je i vezmou za vzor a podobně jako oni to ve volejbale někam dotáhnou,“ prozradil cíle projektu Martin Demar.

Tréninkové jednotky ke zdokonalení všech volejbalových činností účastníkům zpestřuje bohatý doprovodný program. Jak prozradil Jiří Rejman, nebude v jeho závěru chybět ani diskotéka a grilování.