Kralupští basketbalisté a basketbalistky, pod vedením prezidentky klubu Radany Hniličkové a trenérek Terezity Čermákové, Renáty Procházkové a Ivany Šlehoferové, letos v létě úspěšně reprezentovali město na turnaji v krásném francouzském městě Ellne.

Při příležitosti tradičního sportovního zájezdu do francouzského partnerského města Banylus sur Mer se letos zúčastnila družstva našich minižákyň, mladších žákyň, žen a mužů jednodenního turnaje v Ellne.

S hrdostí musíme konstatovat, že všechna kralupská družstva vyhrála, a to i přesto, že družstvo žen nebylo v kompletní sestavě a ve velmi vyrovnaném utkání s druholigovým profesionálním družstvem Perpignanu za hlasité podpory diváků obrátilo skóre ve svůj prospěch jen 30 vteřin před koncem utkání!

Také družstva našich mladých nadějí předvedla vynikající výkon, když ve své kategorii porazila výběry tamního regionu.

Muži své soupeře porazili s přehledem sobě vlastním. Radost z výher umocnila i přítomnost starosty Kralup pana Holečka, který byl společně s překladatelkou paní Hráškovou a lékařkou paní Felixovou přítomen mezi diváky.

Krásný zážitek byl navíc umocněn přijetím celé delegace starosty Banylus sur Mer pana Reda na radnici a aktivní účastí na slavnostech patrona města sv. Jana s alegorickým průvodem sportovců zakončeným nádherným ohňostrojem na moři.

V srpnu budou mladší minižákyně reprezentovat město Kralupy na mezinárodním turnaji v Belgii.