Herní aktivita byla od začátku na straně AFC, ale domácí vsadili na pečlivou obranu a hostům povolili pouze střelbu ze střední vzdálenosti, s jejíž likvidací neměl benešovský brankář větší potíže.

Rozhodující okamžikzápasu přišel už v desáté minutě. Hostující A. Moravec podcenil dlouhý výhoz domácího brankáře a pro útočníka Tenisáků nebyl problém předběhnout tohoto nejstaršího a nejpomalejšího hráče krajského přeboru. Po kličce brankáři vstřelil první a zároveň vítězný gól.

V 18. minutě zasáhl Heimrath při dalším sólovém nájezdu rukou těsně za hranicí brankoviště a byl vyloučen. Domácí při přesilovce v brance zaskakujícího V. Pavlíčka téměř neohrozili, ale přesto těsně před vypršením trestu povedenou střelou z dálky zvýšili na 2:0.

Do druhého poločasu se postavil do branky Janouškovec, AFC přeskupil sestavu a vynutil si trvalou převahu. Překonat domácí obranný val v těsné blízkosti brankoviště se mu ale až na pár výjimek nepodařilo. Bohužel pro hosty v těchto případech dobře zasáhl brankář Tenisáků. Čtyři minuty před koncem zkusili Kralupští hru bez brankáře, ani při ní se však do výrazné šance neprobojovali a naopak 16 vteřin před koncem sami inkasovali do prázdné branky potřetí.

Jediným pozitivem zápasu je na straně AFC vychytané čisté konto Janouškovce, který ukázal, že je opravdu univerzální a může v případě potřeby zaskočit i v brance. AFC si neporadil s dobře zvolenou domácí defenzivní taktikou, nedokázal překvapit pohybem bez míče, a proto nezvítězil ani ve třetím letošním zápase bez Vymětalíka. Dojem se Kralupští pokusí napravit v nedělním domácím utkání s Atmosem Bělá.

Tenisáci BN – AFC Kralupy 3:0 (2:0)

Sestava AFC: Heimrath – Mára, A. Moravec, V. Pavlíček, Janouškovec – J. Pavlíček, L. Koláček, Karas, Urban.

(am)