Kralupy - Mužstvo AFC Kralupy i v letošní sezoně hájí barvy regionu ve středočeském futsalovém přeboru. Už popáté v řadě se tým bude snažit posunout tabulkou o nějaký stupínek výš, jako se to pravidelně dařilo, s výjimkou minulé sezony. V ní tým obsadil až deváté místo, které vůbec nebylo důvodem ke spokojenosti a zůstalo daleko za nejlepším umístěním z bronzové sezony 06/07.

I v novém ročníku budou Kralupští postrádat svého nejlepšího hráče Vladimíra Vymětalíka, kterého opět uvolnili na hostování prvoligovému Kladnu. Přesto je hlavním cílem hrát atraktivní, oku lahodící futsal, u něhož se budou bavit nejen hráči, ale také diváci. Právě jim je určena letošní velká novinka z tábora AFC. Klub totiž změnil domácí hřiště. Po dlouhých letech strávených ve Slaném konečně zakotví doma v Kralupech. Jedním z přání v symbolické dvacáté sezoně působení klubu je dostat se více do povědomí futsalových fanoušků regionu.

A že se mohou příznivci těšit na kvalitní souboje i jména, naznačilo už úvodní kolo soutěže. Kralupští do ní vstoupili porážkou 2:6 v Bělé pod Bezdězem. Jednou brankou se na ní podílel i bývalý fotbalista pražské Sparty Jan Flachbart, jedna z řady posil nováčka z Mladoboleslavska.

Nadšeně hrající domácí drželi otěže zápasu ve svých rukách, pouze v úvodu druhého poločasu dovolili Kralupským snížit na rozdíl jediného gólu (3:2), další brankou ale srazili hosty na kolena a po zásluze zvítězili. V ne zcela kompletní sestavě hostí se jako nová posila představil L. Koláček.

„Mít na lavičce ještě o jednoho hráče navíc, výsledek by možná vypadal malinko jinak. Snad se z porážky otřepeme hned v dalším kole, kdy v domácí hale v Kralupech přivítáme dalšího nováčka FC Kings Rakovník,“ věří kralupští hráči. Jejich domácí premiéra začíná v hale U Cukrovaru v neděli v 18 hodin.

Krajský přebor, 1. kolo

Bělá pod Bezdězem – AFC Kralupy 6:2 (3:1)

Branky: Zimmerman 2, Flachbart, Karásek, Štefan, vlastní – J. Pavlíček, Slach. Rozhodčí: Hervert, Trlida. Diváci: 35. AFC Kralupy: Pelc – A. Moravec, Karas, Janouškovec – J. Pavlíček, L. Moravec, Koláček, Slach.