Přestože si Kralupští v minulosti zahráli i dvě sezony v divizi, je letošní prvenství jejich vůbec prvním, které v dlouhodobé soutěži vybojovali. Do vyšších pater totiž v minulosti vždy postoupili z druhé pozice.

„Jsem si jistý, že ani jeden z hráčů před sezonou, na prvním mistráku bez jediného společného tréninku, nepomýšlel na bednu. Cíle byly výrazně skromnější, záchranou počínaje, a najednou je z toho titul," označil kralupský Aleš Moravec úspěch za předem neplánovaný.

Na půdě mladoboleslavské Jogy v minulém kole vyrovnání domácích ještě odložilo oslavy. Také v závěrečném domácím utkání sezony tým okolo hrajícího trenéra Vladimíra Vymětalíka prohospodařil během krátké chvíle dvoubrankový náskok a krátce dokonce prohrával.

Čtěte také: Němec zachránil alespoň bod v poslední chvíli

Poté ale vzal zápas do své režie hráč, jehož hlava přizvedla před vyrovnáním hostí míč mimo dosah brankáře Heimratha.

Daniel Harmáček se v pravý čas opět začal trefovat do správné sítě. Dvěma góly zkompletoval hattrick a závěrečný ještě připravil pro Lukáše Moravce.

„V zápase o všechno jsme byli lepším týmem, kromě pasáže mezi 11. a 13. minutou, kdy jsme třikrát inkasovali. Po okamžitém time-outu a úpravě sestavy se povedlo do půle srovnat a do 31. minuty získat rozhodující náskok," shrnul utkání Aleš Moravec.

O tom, jak důležitá výhra to byla, svědčí los závěrečného kola. Pokud by nevyhrál, musel by hájit své umístění v přímém souboji na hřišti druhého MCE Slaný. Ten aktuálně ztrácí pět bodů, takže bude ve hře už jen futsalová čest…

Kralupy n. Vl. – Třebusice 5:3 (3:3)
Branky: Harmáček 3, Vymětalík, Moravec – vlastní, Hink, Šerák.
Kralupy: Heimrath - Mára, T. Koláček, Všolák, Vymětalík - L. Koláček, Jindřich, L. Moravec, Harmáček (od 13. Tetiva).