Mělničtí nastoupili bez zraněného Banoviče a vykartovaného Hrdého. Těsně před zápasem se navíc Lelkovi spustila krev z nosu. „Natolik se to na něm podepsalo, že když se dostal na palubovku, ihned nezachytil náběh protihráče. Minutu poté nepřesnou rozehrávkou vybídl domácí do přečíslení a bylo to 2:0," popsal neslavný a pro vývoj zápasu zřejmě klíčový vstup do utkání Pavel Šuba, podle kterého nebyl Lelek zdaleka jediným, kdo v sobotu nebyl „ve své kůži".

Hostům se sice podařilo vrátit na kontakt Šimandlem, ale domácí byli daleko nebezpečnější. Jejich rychlé, důrazné a jednoduché hře nebyli chybující hosté, ač v tabulce o osm příček výš, schopní čelit. A tak to záhy bylo 4:1. Po snížení, kterým Gabčo oslavil svůj návrat do sestavy po trestu, a dalších minelách včetně vlastního gólu pak dokonce 7:2.

Další korekce Dvořáka ale přece jen uchovala nějakou šanci i do druhé části. Tím spíš, že její skvělý úvod přinesl po trefách Šimandla a Volfa stav 7:5. Víc už se ale hráči Olympiku přiblížit nedokázali, přestože ve druhé části byla útočná aktivita především na jejich sálovkách. Power-play, na kterou vsadili v závěrečné desetiminutovce, soupeř dvakrát ztrestal do prázdné brány. V závěru pak při totální frustraci celého mělnického týmu přidal další dva góly a hosté jeli domů i podle svých slov jako zpráskaní psi. „Rozhodl úvod, kdy jsme v páté minutě prohrávali 4:1 a dostali domácí do naprosté pohody," měl jasno Pavel Šuba.

Tex-color Písek – Olympik ME 12:6 (7:3)
Branky Olympiku: Šimandl 2, Dvořák, Gabčo, Volf, Lelek. Olympik: Vágner – Volf, Šimandl, Lelek, Dvořák, Němec, Gabčo, Weiner.