„Do ligy chceme vstoupit stoprocentně připravení,“ potvrdil manažer klubu Pavel Šuba, že k brzkému zahájení ho vedlo několik faktorů. Vedle pozice nováčka jimi byly také změny v kádru.

„V příští sezoně nebudou nastupovat Lelek (zranění křížového vazu), Volf (pracovně zaneprázdněn) a Jurčovský (pracovně v zahraničí). A naopak musíme do sestavy zapracovat pět nových hráčů – Bláhu, Kovaříka ze Slavie Liberec, Hakla z Balticflory Teplice, Maláka z béčka a po roční absenci se vracejícího Pokorného, na což je potřeba minimálně dva měsíce,“ objasnil Šuba.

A jakou podobu má ligová příprava? Zatímco v otázce nabírání fyzické kondice v Mělníku sázejí na to, že ji hráči nejméně dvakrát týdně nabírají ve svých fotbalových klubech, v hale se momentálně třikrát týdně zaměřují na práci s míčem, kombinace, taktiku a standardní situace. Chybět nemohou ani přípravná utkání: 15. srpna na Spartě, 5. září v Chrudimi, 15. září v Kladně a 19. září doma s druholigovým ústeckým Combixem. V jednání je pak ještě konfrontace s Teplicemi.

Do přípravy Mělničtí zapojují čtyři brankáře – Jenč, Machulka, Soumar, Vágner – a sedmnáct hráčů do pole – Banovič, Bláha, Dvořák, Gabčo, Hakl, Hrdý, Jungbauer, Kovařík, Malák, Němec, Pokorný, Šimandl, Šuba ml., Weiner, Dokoupil, Prejsa a Buzek.

Obnovenou premiéru mezi nejlepšími domácími kluby si Mělničtí odbudou v pátek 26. září domácím zápasem s Hradcem Králové.