Skvělé utkání mohli shlédnout futsaloví příznivci v hale Stochova, kde má domovské právo Atlantic Rakovník. Ten tentokrát hostil nováčka z Třebusic a i když oba celky nastoupily v nekompletních sestavách, bylo se nač dívat. S některými chybějícími hráči se lépe vypořádali podceňovaní hosté z Třebusic. Ti se svého věhlasného soupeře nezalekli a utkání tak bylo po celou dobu vyrovnané. Nechyběla spousta dramatických situací. Rozhodující moment přišel ve 37. minutě, kdy vedení na svoji stranu strhli třebusičtí borci. Domácí vstřelili vyrovnávající branku se zvukem závěrečné sirény, zásah proto rozhodčí neuznali a hosté se i díky šesti tyčím, nastřelených domácími borci, mohli radovat z cenného vítězství.
Další dramatické utkání sehrály rezervy mělnického Olympiku a mladoboleslavského Selpu. Po vyrovnaném průběhu skončilo spravedlivě toto utkání dělbou bodů. Konečný výsledek nejvíce nahrává do počtů Čechii Slaný, která mělo toto kolo volno.
Celtic Kladno dorazil k dalšímu souboji pravdy do Nového Boru, kde se utkal se sestupem stejně ohroženou Mapou Česká Lípa. První poločas byl ještě vyrovnaný, druhý se změnil v brankovou přestřelku se šťastným koncem pro kladenský tým. Ti se tak již ve třetí nejvyšší soutěži nejspíš definitivně zachránili, naopak domácí čeká ještě hodně práce.
Vedoucí pozici si jednoznačnou výhrou na půdě celku CSKA Výšina upevnil suverénní Dalmach Turnov, jehož postup do 2. ligy by již asi nic nemělo ohrozit.
17. kolo: Olympik Mělník B – Selp Mladá Boleslav B 6:6 (3:2), Česká Lípa – Celtic Kladno 6:9 (1:1), Atlantic Rakovník – PK Třebusice 5:6 (3:3), CSKA Výšina – Dalmach Turnov 0:5 (0:2).
1. Turnov 13 11 0  2   89:46   33
2. Olympik Mělník B 16  8 3  5  107:85   27
3. Čechie Slaný 13  8 2  3   89:67   26
4. Ml. Boleslav B 15  8 2  5   68:60   26
5. Rakovník 13  7 1  5   82:70   22
6. Celtic Kladno 14  6 1  7   82:92   19
7. Třebusice 15  6 1  8   82:98   19
8. Česká Lípa 13  4 0  9   70:99   12