Tvrdý dopad zpět na pevnou zem přichystalo futsalistům Olympiku 16. kolo nejvyšší soutěže. Po desítce do sítě Šumperku a šokující výhře na Eco Investmentu Mělničtí propadli ve druhém poločase domácího utkání se SELPem a po zásluze odešli poraženi. Mladoboleslavští naopak předvedli, že ne náhodou drží čtvrtou příčku.

V neratovické hale se po týdnu znovu představil Jaroslav Kamenický. Zkušený harcovník narychlo vyměnil druholigový dres Bakova za ten prvoligový a proti bývalým mělnickým spoluhráčům v dresu SELPu předvedl bezchybný výkon. Další zajímavou postavou v dresu soupeře byl bývalý fotbalový reprezentant Ivo Ulich. O branky a asistence se ale starali jiní.

V prvním poločase to byl z obou stran vyrovnaný boj o každý metr hřiště. Když už se pomalu zdálo, že si hráči schovají góly až na druhé dějství, udeřili domácí. Přihrávku Fialy srazil hostující obránce na tyč a na domácího kapitána Hyku čekala na brankové čáře lahůdka – 1:0. Jak se později ukázalo, byl vedoucí gól poslední radostí domácích v utkání. O minutu později Hrdina našel před brankou volného Bejdu a na přestávku se šlo za stavu 1:1.

Bleskové vyrovnání na domácích napáchalo až nečekaně velké stopy. Než se ve druhém poločase propracovali ke kloudné akci, prohrávali. Úřadovat začal především nepolapitelný Matějka, který postupně vybídl ke skórování Holečka a hned dvakrát Hrdinu. Od 30. minuty bylo téměř jisté, že domácí na zvrat mít nebudou. Dokonce se ani neodhodlali zariskovat hrou bez brankáře.

Olympik Mělník - SELP Mladá Boleslav 1:4 (1:1)

Branky: 18. Hyka (Fiala) - 19. Bejda (Hrdina), 22. Hrdina (Matějka), 25. Holeček (Matějka), 30. Hrdina (Matějka). Rozhodčí: Blažej, Kudrna. ŽK: 16. Poláček. Diváci: 120.
Olympik: Hnízdil - Remenec, Čermák, Pokorný, Fiala, Runt, Průcha, Hyka, Trutnovský (Matějček, Vokoun).
SELP: Knobloch - Hrdina, Bejda, Poláček, Matějka, Kracman, Brychta, Kamenický, Ulich, Holeček, Císař.