Nejvyšší futsalová soutěž v novém roce dohání pekelným tempem pauzu zaviněnou koronavirem. Před mělnický tým postavila pět mistrovských zápasů v rozmezí pouhých dvanácti dnů. Nakonec jich ovšem parta trenéra Jakuba Němce odehraje před reprezentační přestávkou o jeden méně. Z plzeňského tábora přišla během úterý zpráva, že kvůli nákaze covidem-19, prokázané u vyššího počtu hráčů, a zraněním Interobal na soutoku toho večera nenastoupí.

„Místo toho jsme měli náročnější trénink, který simuloval těžké utkání, abychom nevypadli z tempa,“ přiblížil náhradní řešení trenér Němec. „Někteří hráči měli z náročného programu menší bolístky, takže těm přišlo vhod volno, aby se dali úplně do pořádku,“ dodal.

Duel s jedním ze dvou dosud neporažených týmů (spolu s Chrudimí) Mělničtí odehrají v náhradním termínu, který zatím nebyl potvrzen. Jiný ambiciózní celek je čeká už v pátek.

Sparta se po pomalejším rozjezdu v posledním týdnu zvedla. Vítězstvím u Žabinských Vlků Brno završili Pražané třetí výhru v řadě. U dvou z nich byl přímo na hřišti už také Josef Gabčo. Spolu s další ex-mělnickou oporou Jiřím Vokounem by měl nastoupit i proti týmu, jehož byl ještě před necelými dvěma týdny sám součástí.

„Nemáme žádnou domluvu, že by proti nám nemohli nastoupit. Nejsem toho vůbec zastáncem. Hráči potřebují hrát a naopak budeme rádi, když proti sobě nastoupíme,“ vyloučil kouč Němec praxi běžnou třeba z prvoligového fotbalu.

Správně očekává, že oba budou mít proti jeho týmu speciální motivaci, což prý může zápasu jedině prospět. Zatímco reprezentant Vokoun nechyběl na hřišti u říjnové potupy na soutoku, Gabčo se na třetí pokus hodlá v novém působišti konečně uvést gólem. „Oba jsou velmi dobří hráči, ale známe je. Víme, co umí a čím jsou nebezpeční. Zároveň ale také víme, v čem tak silní nejsou. A toho budeme chtít využít,“ avizuje Němec.

V prvním utkání se i s přispěním jedné branky Gabča podařilo Olympiku favorizovaného soupeře porazit 5:3. V odvetě, v níž budou mít rudí na své straně výhodu domácího prostředí, očekává Jakub Němec ještě o poznání náročnější utkání. „Věřím, že na těžkého soupeře budeme dobře připraveni a vybereme správné hráče. Chceme ukázat, že naše domácí vítězství nebylo jenom náhoda. Abychom uspěli, musíme předvést skvělý bezchybný výkon,“ burcuje kormidelník Olympiku.

Utkání pátého týmu tabulky neúplné tabulky s osmým má výkop ve 20 hodin.