Hazenkářské mladší žákyně vyhrály dva duely ve společném přeboru ve skupině o jedenácté až patnácté umístění. V mělnickém týmu se na palubovce v Benátkách nad Jizerou ukázala především děvčata narozená v roce 2004. Toto družstvo je vedeno v soutěži pod označením Házená Mělník B. „Na turnaji dostaly prostor převážně hráčky, které spadají do kategorie mladšího žactva prvním rokem," uvedl ke čtyřem odehraným zápasům trenér mělnických házenkářek Martin Dohnal. Do branky navíc o víkendu nastoupil jako záskok za brankařku Václav Vaněk. „Dvě vítězství a předvedená hra je velmi uspokojivý výsledek. Ukazuje se, že družstvu tyto turnaje pomáhají v celoroční přípravě na další soutěžní sezónu. To už budou naše hráčky ročníku 2004 druhým rokem patřit do kategorie mladšího žactva," dodal Dohnal.


Sestava žákyně: Miljevičová, Chudá, Pazderová, Bolková, Dohnalová, Havlíčková, Jakešová, Píbilová, Jeřábková, Vaněk.

STARŠÍ ŽÁCI ODEHRÁLI ZATÍM NEJLEPŠÍ TURNAJ


Pravidla v žákovské lize nařizují hrát domácí turnaje pouze v hale. Jelikož se na Mělníku momentálně žádná hala na házenou nenachází a "bubble arena" je již dávno uklizena ve skladu, museli tedy domácí turnaj odehrát v exilu v Bělé pod Bezdězem. Do Bělé, kromě Mělníka, přicestovali ještě Velká Bystřice, Liberec, Talent Plzeň, Náchod.

„Všechny tyto celky jsou v tabulce nad námi, a tudíž se dala očekávat velmi náročná neděle," řekl trenér Jan Papež.

Na úvod čekal mělnické házenkáře tým Velké Bystřice. „Utkání pro nás dopadlo katastrofálně. V zápase nám chybělo úplně všechno – nasazení, útok, obrana, vše špatně. Na hru se nedalo dívat a na výsledek také ne," zhodnotil Papež.


Sestava st. žáci: Špulák, Žižka, Kudrna, Hrstka, Pazdera, Bulíček, Honc, Štěpán, Rubín, Horáček.

DO SEMIFINÁLE 
VSTOUPILI ÚSPĚŠNĚ


Mladší žáci vstoupili do semifinálové skupiny společného přeboru mladších žáků, kde hrají družstva ze středních Čech a Prahy. Po postupu ze základní skupiny jsou soupeři v následujících třech semifinálových kolech Lokomotiva Vršovice, Zruč nad Sázavou, Kutná Hora a Dukla Praha 4. „Tento turnaj jsme dle rozpisu pořádali my. Bohužel, kvůli špatné předpovědi počasí, jsme byli nuceni turnaj přesunout do Prahy, do haly Loko Vršovice. Po celý turnaj jsme se snažili prezentovat rychlou házenou, což nám přineslo své „ovoce" i co se týká výsledků," řekl trenér mladších žáků Tomáš Jansa. Ve všech čtyřech utkáních dokázali Mělničtí zvítězit a po úvodním semifinálovém kole tak mají na svém kontě plný počet bodů. „Největším pozitivem je, že se na výsledcích začíná podílet čím dál tím více hráčů a naše hra tak nestojí na dvou až třech hráčích," dodal Jansa. Do střelecké listiny se zapsalo hned jedenáct z dvanácti nominovaných hráčů. Kolektivní pojetí v poli ve všech zápasech podpořil svými výbornými výkony v brance Honza Dohnal. 


Sestava ml. žáci: Dohnal, Hájek, Tomášek, Trochta, Rosenkranc, Havelka, Rubín, Mandák, Novotný, Kroupa, Šmerhovský, Černý, Miřatský.

Výsledky - žačky

Házená Mělník B – MHK Milovice 10:8

Házená Mělník B – Úvaly B 5:11

Házená Mělník B – HC Kolín 8:6

Házená Mělník B – Spartak Příbram 11:15

Výsledky - starší žáci

SK Velká Bystřice – Házená Mělník 39:12

Házená Mělník – Liberec Handball 20:18

Házená Mělník – Talent M.A.T. Plzeň 13:20

HC TJ Náchod – Házená Mělník 20:25

Výsledky - mladší žáci

Házená Mělník – Lokomotiva Vršovice 13:10

Házená Mělník – Jiskra Zruč n. Sáz. 21:13

Házená Mělník – Sparta Kutná Hora 17:11

Házená Mělník – HC Dukla Praha 15:11