První říjnový víkend přinesl páté pokračování bojů v divizi. Jeden z vypsaných zápasů svedl dohromady domácí Ústí a hostující Kralupy, které k venkovnímu zápasu vyjely s jasnou misí, tedy porazit svého soupeře, zajistit si stále ještě neporazitelnost a poprvé vyhrát v nepříjemném prostředí ústecké Slunety.

Po úvodním buly následovala aktivní pasáž, kdy oba týmy prověřily soupeřovy brankáře. Vlčí doupě zavřel vynikající Hammami v bráně, který za bezgólového stavu chytil dvě trestná střílení. To jako by probudilo jeho spoluhráče v útoku, kteří se začali činit.

Playmaker Řehák dvakrát nezištně vybídl své ofenzivní partnery ke skórování; nejdříve tak učinil Manek, na jehož branku navázal ostrostřelec Čejka, který využil díry v obraně domácích. Ti však nedali svou kůži lacino a do konce první třetiny bylo po brankách Šredla a Kučaby srovnáno.

Druhé herní dějství nabídlo vyrovnanou partii, kde nechyběly souboje o střed pole, vyhrocené střety u mantinelů, rozbité koleno nebo hezké zákroky mužů v masce. Ze střeleckého pohledu si pro sebe rezervoval druhou třetinu Marek Čejka, který dvěma góly zkompletoval hattrick a připomněl všem soupeřům, proč je nebezpečné nechat ho v předbrankovém prostoru neobsazeného - 2:4.

Třetí třetina přinesla skromně zaplněným tribunám velké drama. Vlci sice přidali pátý gól, domácí na něj ovšem bleskurychle odpověděli. To samé se stalo v momentě, kdy vedení Kralup zvýšil vstřelenou brankou Procházka, domácí však v zápětí kontrovali gólem z Kučabovy hole. Stejný hráč dokonal čtyři minuty před koncem hattrick a zdramatizoval koncovku. Jakékoliv prodloužení však odmítl nejproduktivnější hráč hostů, Adam Carvan, jenž pojistil výhru střelou do prázdné branky.

Kralupy tak poprvé ve své historii vyloupily Ústí a vrací se se třemi body a jsou stále první v divizi. K dalšímu zápasu nastoupí svěřenci trenérů Buriána a Svobody tuto neděli, kdy doma přivítají pražský Olymp, nováčka soutěže.