Ač volejbal není kontaktním sportem, je na vině střet se soupeřem. V sobotním středočeském derby s Kladnem blokoval za stavu 10:10 soupeřova univerzála Marcela Gromadovskeho, přičemž při dopadu na zem dopadl na Polákovu nohu. "Nevím ale, zda byl nohou na naší půlce," poznamenal.

Důsledkem je těžký výron v kotníku a další téměř dvouměsíční pauza do konce ledna. "Pár výronů už jsem měl, ale nikdy ne tak velký," poznamenal jedenadvacetiletý volejbalista a dodal, že má poškozené i vazy, tudíž nelze přesněji odhadnout, jak dlouhá přestávka ho čeká. Jeho fialový kotník momentálně zdobí ortéza, přičemž se pohybuje pomocí berlí. 

Jak bylo zmíněno, předtím mu vystavilo stopku zraněné koleno, s nímž laboroval už od začátku přípravy na sezonu. "Nakonec se ukázalo, že mám prasklý meniskus," přiblížil odchovanec Odolky, jejíž barvy hájí od devíti let. Atmosféru jiného klubu nepoznal. Zatím. "Rád bych patřil mezi opory Aera a pak se třeba dostal někam výš," prozradil Martin Hladík, který hraje v dlouhých legínách. "Jsou mi příjemné. Udrží svaly lépe v teple a jsou lepší i kvůli proudění krve," podotkl na závěr. 

Kanonýři Kladno - Florbal PEGRES Havířov 3:5, 1. liga mužů, 29. 10. 2017
Udělají Kanonýři vítěznou dvojtečku?
II. liga západ: Malibu Mladá Boleslav - FTZS Liberec.
Kladenská zkušenost slavila, Malibu zažilo zápas jako na houpačce