V nejvyšší seniorské soutěži se bude na co těšit. Úřadující mistr CSKA Lobeček bude chtít navázat na sérii titulů z posledních let a uvidíme, zda zacelí i mezery ve své na podzim chatrné sestavě, která se často měnila. K dlouhodobě zraněnému Maršounovi se na nějaký čas přidá i hbitý Rázka. Sestavu by naopak měl doplnit zkušený Palice a možná i na podzim debutující Pleticha. Zajímavá byla také informace některých hráčů o tom, že již budou hrát jen pro radost, a proto jejich řady doplní kamarád, ale mezi mantinely známý bouřlivák, Tesařík. Uvidíme, jaký bude mít pro tým přínos. Lobečtí po podzimu ztrácí jediný bod na minické Quijotes.
Ti již několik let trpělivě budují tým a čekají na tu správnou příležitost, kdy jim nesrazí vaz zranění opor, či lepší forma soupeřů. Letos mají Quijotes opět našlápnuto a na podzim si historicky poprvé před zimní přestávkou strojovou hrou vybojovali vedení v tabulce. Mužstvu kryje záda v brance talentovaný nováček sezony Pohl, který nahradil Vymětalíka, a daří se mu výborně. Dotáhne tým po šesti letech znovu do vysněného finále?
Nejtěžší rána zasáhla po podzimu třetí Black Ravens, jejichž řady opustil z osobních důvodů kapitán Jan Langthaler. Držitel ocenění nejužitečnějšího hráče a vítěze kanadského bodování posledních dvou sezon bude jistě chybět. A může být pro havrany i hůř. Brankář Kučera totiž bez svého kamaráda nechce hrát a prý odejde také. Manažera Pígla tak čeká další těžké období a jeho tým krušná jarní prověrka.
HBC Nelahozeves tradičně jistí postupovou pozici do play off a pak teprve zapne na plné obrátky. Uvidíme, zda se jí podaří čtvrté místo před dotírajícími Cardinals udržet. Zkušený tahoun Loskot ale věří v podobný úspěch, jako v loňské sezoně, kdy mužstvo dokráčelo až do finále. Kapitán, který tento víkend absolvoval širší přípravu reprezentace ČR, má k dispozici schopné spolubojovníky. Mladíček Tóth, který zazářil v loňském play off, také absolvoval reprezentační kemp, byť minulý víkend ten juniorský. Navíc se v týmu letos poprvé představil výborný Ruda. Pokud se do hry zapojí i hokejový extraligista Zeman, mohou být šance týmu i nejvyšší.
To skromný cíl netají kapitán Cardinals Pavlíček. Prioritou celku je premiéra ve vyřazovacích bojích. Vysněným cílem by pak byl lesk jakékoliv medaile. Jenže od postupové příčky dělí Cardinals čtyři body a horší vzájemná bilance zápasů s Nelahozevsi. Přesto nemusí tým v polovině soutěže zoufat. O zimní přestávce získal výraznou posilu, kapitána Ravens Langthalera. A tak čeká Pavlíčkovi spoluhráče jarní stíhací jízda.
Dno tabulky okupují Zeměchy bez jediného bodu. Přesto není jejich hra zcela marná, ale v některých zápasech prostě chybí zkušenost v koncovce. Tu na svá bedra vzal zatím matador Ladislav Kejmar, který je po skvělém podzimu jen těsně za první desítkou kanadského bodování. Příslibem do jarních bojů mohou být vydařené výsledky například s CSKA, nebo s Ravens. Pokud tým maká a daří se brankáři Faltovi, jsou Zeměchy zaslouženým a právoplatným účastníkem nejvyšší kralupské soutěže. V jejím vedení by byli rádi, kdyby zvěsti o konci působení v I. AHL od příštího ročníku nebyly pravdivé.

(kohm)