Za hojné účasti čestných hostů i největších hvězd čtrnáctileté historie kralupských soutěží byl pokřtěn nový domov tohoto v Kralupech masově rozšířeného sportu.

Na ceremoniálu nechyběl například mistra světa Jan Střeska, dvojnásobný mistr Evropy Ivo Loskot, juniorský vicemistr světa Jiří Palice a mnoho dalších extraligových mistrů republiky.

Slavnostní akt moderoval prezident soutěží AHL Kralupy Jindřich Kohm. Vzpomínalo se na mezníky čtrnáctiletých hokejbalových dějin včetně organizace úspěšného prvního mistrovství světa juniorů.

První aktivní program v nové aréně obstarala soutěž v nájezdech. Jejím vítězem se stal se dvěma brankami kanonýr minických Quijotes Pavel Husák. Ani čestní hosté před hokejkou neunikli a vyzkoušeli střelu z půlky hřiště do odkryté branky.

Mnoho krásných zápasů bez deště, sněhových vloček a náledí se stejnými podmínkami pro obě mužstva popřál kralupským hokejbalistům nejen šéf mládeže Českomoravského svazu hokejbalu Přemysl Falta, ale také místopředseda mezinárodní hokejbalové federace ISBHF Vít Řezáč.

„Kralupským bych popřál, aby hala znamenala další impuls pro rozvoj hokejbalu. Čtrnáct let zde mají vynikající soutěž a teď mají možnost přilákat nové děti a soutěže ještě rozšířit,“ uvedl a připomněl, že kralupská hala je teprve třetí v Evropě, která je věnována hokejbalu.

„Kralupy vzhledem k velikosti hokejbalové ligy, kterou mají, a počtu obyvatel je druhé největší středisko hokejbalu na světě. Místní nadšenci si dokázali uchovat charakter soutěže a proměnili hokejbal v životní styl. Myslím, že bez něj už nemohou ani být a to je pro někoho, kdo se také hokejbalu věnuje dlouhou dobu, úžasný zážitek.“

Vít Řezač má povědomí o kralupských soutěžích už více než deset let. „Hned, jak jsem do Kralup přijel poprvé koncem devadesátých let, tak jsem cítil ten obrovský potenciál. Takovým prvním signálem, abychom kralupské hokejbalisty podpořili, bylo mistrovství světa juniorů v roce 2000,“ dodal Vít Řezáč, který věří, že se do Kralup mezinárodní hokejbal vrátí.

Po slavnostním přestřižení pásky nic nebránilo odehrání první zápasové exhibice hokejbalových hvěz­d. Oficiální soutěže v Kralupech odstartují do 14 dnů.

12 457. gól padne pod střechou

V polovině září oslavily soutěže Amatérských Hokejbalových Lig (AHL) 14. narozeniny. Po letech usilováni o vlastní sportoviště se sociálním zázemím to bylo výročí veselé.

AHL Kralupy se slovy svého vedení dostala na křižovatku snů. Nabídku na participaci v projektu zřízení multifunkční haly pro netradiční sporty v areálu zimního stadionu se těžko dala ze strany hokejbalistů odmítnout.

Řešení úprav prostoru bývalé tréninkové haly na lední hokej multifunkčním způsobem, aby se zde mohla provozovat populární domácí varianta malého hokejbalu, ale případně i hokejbalu republikového nebylo jednoduché, ale našlo se.

Náročné výběrové řízení na zhotovitele mobilního přepažení stávajícího hřiště s mantinely se podařilo dotáhnout až k finální realizaci. Už během prázdnin bylo vyřešeno osvětlení hrací plochy, které včetně hracího povrchu s pozitivními ohlasy testovali florbalisté.

Celosezónní regulérní povrch hřiště s možností využívat šatny, toalety i sprchy – jaké komfortnější podmínky by si mohli hokejbalisté po patnácti odehraných sezonách přát…

Nyní je pouze na nich, jak s nimi naloží a jaké další řádky budou psát do bohaté historie kralupských lig. Nejvyšší regionální soutěž bude nejpozději od poloviny října čekat na 12 457. ligový gól, který bude prvním pod zastřešeným hřištěm. Určitě se tak stane hned v otevíracím zápase domácí elitní soutěže, který bude mít pořadové číslo 1211…