Na místě, odkud se odrazil do světa velkého volejbalu, se stal hrajícím trenérem a v budoucnu by Východočechy rád vytáhl do nejvyšší soutěže. Podle jeho vlastních slov pak bude mít k ruce i svého letošního spoluhráče z Aera Jakuba Holčíka.

Odchovanec klubu se nechal slyšet, že po šesti sezonách na stejném místě potřebuje změnu. O svém budoucím působišti se ale během května konkrétně bavit nechtěl. „Zatím je vše v řešení, nechci říkat nic, co není jisté. Do měsíce budu určitě moudřejší. Nejedná se jen o extraligu. Víc zatím říct nemůžu,“ říkal pětadvacetiletý nahrávač.

Samotný Holubec ale v rozhovoru pro Deník prozradil, že právě Holčík je jedním ze zhruba tří zkušených hráčů, kterými prvoligový kádr plánuje doplnit.

„Chce v Hradci rozběhnout i beachvolejbal. Myslím si, že pro hradecké lidi, kteří mají volejbal rádi, by tohle mohl být přínos. Takže za relativně nízký peníz jsem přivedl kvalitního nahrávače,“ uvedl Holubec na adresu Holčíka.

„Ještě budeme shánět blokaře na můj post. Rád bych přivedl jednoho, ideálně dva, protože sám nevím, jak ve svých letech zvládnu dva zápasy za sebou, protože první liga se hraje pátek a sobota, což v extralize nemáme. Tam je pohodička, tam se hraje jednou týdně,“ dodal s úsměvem.

Krátce se ohlédl i za svou bohatou kariérou. Na co jste nejvíc hrdý? „Na to, že v každém týmu, kde jsem byl, tak jsem stabilně hrál. Tohle považuji za velký úspěch, protože ve volejbalových týmech je dvanáct někdy čtrnáct hráčů, ale hraje jich pouze šest a ne každému se zadaří, aby se dostal na hřiště. Já jsem nikde celou sezonu neodseděl. A za to nejsladší považuji to, že v každé zemi, kde jsem hrál – Česko, Belgie, Francie, tak mám vítězství z ligy i z poháru. Byl jsem u zisku těch nejcennějších trofejí. Co se týká reprezentace, tak je pro mě ctí, že mi dali důvěru být kapitánem národního týmu. Byl jsem na pěti mistrovstvích Evropy a na světovém šampionátu v Itálii,“ připomněl.

Rodák z Opavy se v profesionálním volejbale pohybuje bezmála dvě dekády…