Mladí talentovaní hráči z několika kralupských i okolních škol rozdělených v celkem osmi týmech si tak vyzkoušeli novou arénu v areálu zimního stadionu.

Držiteli Holečková poháru se nakonec stali Power Rangers, kteří velmi překvapivě nebyli napěchováni hokejisty a hájili barvy zejména střední školy z Odolena Vody. Zcela klíčovou zásluhu na tom měl brankář Frolík, který udivoval výbornými zákroky a byl po právu vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Ofenzivu táhl technicky výborně vybavený Prášek, který v celém turnaji dosáhl na parádních 21 bodů a vítězství v soutěži produktivity.

Finále s nebezpečným Černoch týmem, zastupujícím kralupské hokejové dorostence, vítězové zvládli těsně 3:2, po první polovině přitom vedli už 3:0. Klíčovými stříbrnými hochy byli zejména brankář Černý a útočník Mrázek, který dokázal nastřádat 15 bodů, a skončit tak v bodování turnaje hned za Práškem.

Na výborném třetím místě se umístili Košťálovci. V řadách týmu ze Středního odborného učiliště Kralupy řádil jen jediný hokejista, a to Minařík. Další pořadí patřilo týmu Gilgameš, jehož ofenzivní síla spočívala především na Kučerovi.

Až na pátém místě skončili hokejoví Medvídci. Výběr zastupující zejména kralupský hokejový dorost a Gymnázium a Obchodní akademii v Kralupech se od začátku jevil na vyšší příčky, ale partě okolo vytáhlého střelce Pospíšila nevyšlo play-off.

Na šestém místě skončil klub „XXX“ s klíčovým hráčem Chocholkou, reprezentující Střední odborné učiliště Kralupy.

Sedmé Sací komando tvořili s výjimkou brankáře Vokouna a Holoubka hokejbalově i hokejově nezkušení studenti druhého ročníku Gymnázia v Kralupech.

Nejméně se dařilo týmu HBC Šmoulové, zastupující pod dirigentskou taktovkou Šmolíka juniora Gymnázium a další kladenské školy.

Do turnaje, který odřídil špičkový brankář kralupské I. AHL Ladislav Kučera, zasáhlo přes 50 hráčů a bylo se na co dívat.

První ročník ukázal, že v Kralupech rostou další velké hokejbalové naděje, tedy budoucí nástupci mistra Evropy Loskota, vicemistra světa Paliceho či mistra světa Střesky.

K vidění byl nespočet krásných akcí, střel, brankářských zákroků, ale především velký zápal hráčů.

Už nyní v Kralupech plánují druhé pokračování Holečkova poháru na jaře příštího roku a osloveny zřejmě budou střední školy v celé republice.

TOMÁŠ HORA